Економіка світу
Подобається

Добре там, де нас нема: чи потребуватимуть західні країни українських робітників у найближчому майбутньому?

01/02/2017
Добре там, де нас нема: чи потребуватимуть західні країни українських робітників у найближчому майбутньому?

В останні роки на фоні чисельних економічних та політичних причин у країнах розвиненої Європи, нашими ЗМІ не один раз підіймалося питання перспектив подальшої української еміграції, передає Корупція Маркет

Чи не прикриє Америка та ЄС «лавочку» і чи  потребує взагалі Захід робочих рук наших заробітчан?

Зважаючи на вже згадані фактори, дати одназначну відповідь на це питання досить важко.  Проте ми все ж таки спробуємо це зробити.

Згідно статистичних даних, у 2015 р. 500 тис. жителів України отримали дозволи на перебуванні в Євросоюзі, однак з даними цифрами слід поводитися досить обережно.

За словами  головного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень Єлени Малиновської,  у поданому матеріалі йде мова про перетин кордону, тому  показник у півмільйона явно не відображає реальний стан української еміграції.

Однак ця обставина не відміняє того факту, що еміграційні настрої серед населення України зростають. Для прикладу, якщо раніше лише 5-6 %  наших громадян бажали виїхати за кордон, то на даний момент  цей показник складає 7-8 %.

Говорячи ж мовою непроцентних цифр, кількість осіб, які виїхали працювати за кордон збільшилася  з 3, 4 млн. у 2015 р. до  4,6 млн. осіб, що становить приблизно  25 %  економічно активного населення (населення віком від 15 до 70 років).

Проте чи буде зберігатися подібна динаміка і у майбутньому ? Враховуючи нестабільність нашої економіки, я можу однозначно стверджувати, що так. Тобто, сумніватися у популярності Заходу серед нашого люду не слід. А як бути з іншою стороною?

І ось тут то ми нарешті підходимо до відповіді на наше питання.

Останнім часом усю Європу і частково Америку захлинув шквал антимігрантських настроїв. Проте нашим заробітчанам не слід лякатися.

На думку Єлени Малиновської, якщо посилення міграційного законодавства на Заході і вдарить по наших мігрантах, то не сильно.

І не треба цьому дивуватися, бо на це є одна вагома причина: нестача робочої сили за кордоном.

— Кращі спеціалісти Прибалтики, Чехії та Словаччини  виїжджають на роботу на Захід – в Великобританію, Німеччину або США. Відповідно, в цих країнах створюється вакуум. Цей вакуум заповнюють працівники різних кваліфікацій з пострадянських країн, — прокоментував ситуацію голова Комітету з питань промислової модернізації при торгово-промисловій палаті України  Власюк Володимир.

Відповідно, без усіляких сумнівів можна зробити висновок, що за великого бажання кожен кваліфікований українець може збирати валізи. Чи потрібно це йому? Вирішити має він сам.