Хай-тек – це ультрасучасний стиль в облаштуванні дизайну інтер'єру. У перекладі з англійської мови він означає високі технології. Виник цей стиль в 60-70-х роках двадцятого століття як розвиток пізнього модернізму. Серед його творців значаться в основному англійці, передає Корупція Маркет
Стиль хай-тек характеризується активним використанням в інтер'єрі сучасної техніки, обладнання, механізмів. Різні труби, сходові прольоти, металеві балки і кабелі – все те, що зазвичай намагаються ховати коли роблять ремонт квартир, в стилі хай-тек навпаки виставляється напоказ і навіть випинається.
В інтер'єрах в стилі хай-тек переважає метал, скло з мінімумом декору та прикрас. Стиль відрізняється прямотою і стрімкістю ліній, різкістю форм, раціоналізмом і функціональністю. Стиль хай-тек найчастіше вибирають молоді, сучасні і прагматичні люди, які є прихильниками передових технологій, активного використання технічних новинок і сучасних матеріалів. Вони не схильні до ностальгії по класиці і воліють конкретність і чіткість. Зазвичай вони живуть інтенсивної і напруженої життям сучасного бізнесмена.
Для облаштування приміщень в стилі хай-тек використовують просту функціональну меблі з натуральних матеріалів, як правило правильних геометричних форм. Така меблі часто скидається на офісну, оскільки абсолютно позбавлена надмірностей і декору. В інтер'єрі активно використовується сучасна побутова техніка – плазмові панелі, проектори, плити, посудомийки і т. п.
Важливе місце при створенні інтер'єру в стилі хай-тек є освітлення. Воно повинно бути виразним, яскравим та функціональним, з чітким поділом на окремі зони освітлення. Правильний підбір замінює освітлення в інтер'єрі відсутній в ньому декор. Для цього в стилі хай-тек активно використовуються гладкі, поліровані матеріали, що дають потрібні відблиски і відблиски при попаданні світлових променів.
Сьогодні особливо популярним використання стилю хай-тек є при облаштуванні офісних приміщень. Тут особливо підкреслюється асоціація з технологічністю, відсутністю зайвої розкоші, орієнтацією на корисність і функціональність. У таких офісах запросто можна зустріти голі цегляні стіни, нависають оцинковані короби повітроводів, скляні перегородки та меблі з металу.