Махінації
Подобається

Безпечно, як удома, або як не “лоханутися” при укладанні договору оренди?

26/01/2017
Безпечно, як удома, або як не “лоханутися” при укладанні договору оренди?

Ринок оренди у столиці неупинно набирає своїх обертів, попри суцільне підвищення вартості оренди житла, передає Корупція Маркет

Враховуючи велику кількість орендних операцій, варто звернути увагу на особливості укладання таких угод задля унеможливлення в подальшому проблем із орендодавцем або і взагалі потрапляння на столичних аферистів.

Перш ніж фактично погоджуватися на винаймання об’єкту нерухомості, необхідно з’ясувати ряд обов’язкових питань: хто є власником квартири, чи немає попереднього договору оренди, чи не є квартира предметом іпотеки, наявність судових спорів щодо квартири та ін.

Згідно законодавства орендар має право вимагати у орендодавця оригінал паспорту, коду та правовстановлюючий документ, оскільки здавати в оренду нерухомість може лише безпосередній її власник. Орендар може самостійно перевірити таку інформацію за допомогою інформаційної довідки щодо об’єкта нерухомого майна з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Якщо квартира є власністю декількох осіб або перебуває в іпотеці – необхідний письмовий дозвіл співвласників та іпотекодержателя відповідно.

Перевірити чи не є квартира предметом спору у суді можливо шляхом пошуку через Єдиний державний реєстр судових рішень.

Усю інформацію необхідно заносити до пунктів договору оренди, у тому числі завірення орендодавця про відсутність наявного договору оренди з іншими винаймачами.