Міністр освіти хоче, аби шкільні педагоги стали престижною спеціальністю в Україні.
Покласти край поборам із батьків у школах покликаний новий закон про освіту, котрий розроблений профільним міністерством. У ньому пропонується відкрити бюджети шкіл, передає ТСН
Як заявила міністр освіти Лілія Гриневич, корупційна практика у школах є неприпустимою.
Мабуть, це найгірше, якщо ти не даєш начебто добровільний внесок, це може відбитися на твоїй дитині. Виявляли такий кричущий випадок, коли збиралася готівка, і ця готівка осідала у сейфі у керівника школи.
У законі про освіту, який лежить зараз у парламенті, ми запропонували, щоб всі бюджети навчальних закладів були оприлюднені в них на сайтах. І щоб було оприлюднено, скільки ця школа отримує з бюджету, і батьки знали, на що вона це отримує.
– пояснила керівник Міносвіти.
У соцмережах молоді батьки пишуть тисячі коментарів, обурень і порад про те, як варто виховувати їхніх дітей. Про те, чому школа перетворилася на супермаркет, куди зникли уроки фізкультури, і чому лише фінки, а не українки мріють вийти заміж за вчителя, дізнавалася у міністра освіти Лілії Гриневич Даша Счастлива.
За її словами, вона сама колись працювала вчителькою та отримувала зарплату в 11 доларів США. Тому тепер має на меті змінити ситуацію з престижністю професії на краще.
Сьогодні соціальний статус вчителя, на мою думку, дуже низький в Україні. У Фінляндії, коли дівчину запитуєте, про якого нареченого вона мріє, як правило дівчата називають професію вчителя… Для нас одне з найголовніших завдань – це підняти соціальний статус вчителя. Посадовий оклад вчителя має бути на рівні 8-10 тисяч гривень.
– заявила Гриневич.
Крім того, її відомство працює над реформою стандартів освіти.
Нам потрібно змінювати стандарти освіти, але це неможливо зробити в один момент. Державний стандарт буде затверджений для тих діток, які підуть у 2018-2019 навчальному році. І там, я можу вже анонсувати, буде зменшена кількість предметів. – повідомляє Корупція.Маркет
– наголосила міністр.
І додала, що фізкультура та інші предмети мають викладатися в українській школі принципово інакше.
Ми повинні фізичну культуру робити не мукою, а наповнювати її більше командними іграми. Бо колись завданням системи освіти було сформатувати однакових дітей, які можуть за будь-яким наказом згори відповісти позитивно. Зараз кожна людина має свободу вибору
– наголосила керівник Міносвіти.
Також Гриневич спростувала корупційну складову вступної кампанії до вишів, а також порушення в юридичній академії Одеси, котрою керує екс-регіонал Ківалов.
Мене страшенно обурювало, це був початок 2000-х років, що діти, які прекрасно вчилися у школі, не могли потрапити на омріяну спеціальність навчатися на бюджет, тому що їхні батьки не могли заплатити хабар при вступі до університету. Сьогодні не так. Тому що вони мають обов'язково скласти ЗНО, і тільки на підставі результатів ЗНО вони можуть бути зараховані на бюджет.
– пояснила вона.
Ті скарги, які пов'язані з порушенням ліцензійних умов, не підтвердилися. Ми не отримували скаргу в Міносвіти про приватний маєток пана Ківалова на землі університету. Пан Саакашвілі не звертався до нашого міністерства з цього питання