Махінації
Подобається

Афера Литвина та Азарова: куди ділися камери спостереження після виборів

21/09/2016
Афера Литвина та Азарова: куди ділися камери спостереження після виборів

У 2012 році з держбюджету виділили один мільярд гривень на закупівлю камер спостереження на парламентських виборах. Після виборів частина з них "розчинилась в повітрі".

Попри такі витрати, до Верховної Ради тоді потрапили "потрібні люди", які згодом проголосували за "диктаторські закони" 16 січня 2014 року.

По факту це була, на нашу думку, корупційна схема, яка дала можливість окремим суб`єктам збагатитись на 1 мільярд гривень у 2012 році. Ще тоді ми заявляли про неефективність застосування цього механізму,
– розповіла координатор виборчих та парламентських програм, ГО "ОПОРА" Ольга Айвазовська

Проштовхуючи виділення грошей тодішній Голова Верховної Ради Володимир Литвин запевняв: платникам податків нічого хвилюватися. Придбана техніка залишиться дітям.

Разом із виборчими дільницями із навчальних закладів забрали і техніку. Два роки вона припадала пилом на складах, поки в ЦВК не дали добро місцевим органам влади використовувати обладнання на свій розсуд. Тодішнє керівництво й поділило, не забувши і про себе.

Як розповів перший заступник голови Київської облдержадміністрації Лев Парцхаладзе, Київська область закупила близько 1040 таких комплексів, які роздали в райони, залишивши собі лише 80.

Та проста математика свідчить, що мало залишитися 117 комплектів. Однак Рахункова палата у 2015 році знайшла в кінцевому результаті лише 87. А по факту їх лишилося і того менше – 79. Куди зникла решта – не шукали і не знають.

В той же час співробітники адміністрації користуються лише ноутбуками. В районах – та сама картина. Камери й далі лежать без діла.

А от у навчальних закладах такі камери стали б у нагоді, стверджує директор Броварської школи №3 Владислав Рудник. Але техніку просто так не віддають.

Із задоволенням ми ці відеокамери, звичайно, приймемо. Але я ж кажу, що це питання потрібно вирішувати на рівні міністерства,
– переконаний Владислав Рудник.

У Київській області всього 722 школи, тобто на кожну вистачило б як мінімум по дві камери. В столиці частина навчальних закладів вже обладнані відеоспостереженням, а десь його зовсім немає. Тож місто виділило на нові – ще 27 мільйонів гривень з бюджету. А новенькі камери з виборчих перегонів ще полежать у сейфах. До кращих часів.