Економіка світу
Подобається

Як за кордоном користуватись інтернетом не витрачаючи шалені гроші

06/09/2016
Як за кордоном користуватись інтернетом не витрачаючи шалені гроші

ДЗВІНКИ НЕ ПОТРІБНІ

Спочатку ми хотіли написати про те, як економити на дзвінках у роумінгу, але потім подивилися на тарифи і усвідомили: ніяк! Платити 20, 50 або навіть 100 рублів за хвилину за те, щоб просто поговорити? Навіщо взагалі потрібна телефонія в 2016 році, крім як порадувати маму чи бабусю, так і не освоїли смартфон?

Сучасні месенджери вміють не тільки дзвонити, але і обмінюватися будь-яким контентом, в тому числі фото, відео та текстом. Багато людей спілкуються віддалено виключно в соціальних мережах і прекрасно себе почувають. Виходить дешевше і зручніше, а для роботи потрібен лише мобільний інтернет.

Мобільний Інтернет у роумінгу З SIM-КАРТОЮ РОСІЙСЬКОГО ОПЕРАТОРА ЗВ'ЯЗКУ

У 2010 році абонент одного оператора зв'язку отримав рахунок на 1 мільйон рублів. Стільки коштує подивитися серіал в інтернеті, якщо ви в роумінгу. Були й інші історії, в яких сума боргу становила від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Оператори відреагували і зробили так, що тепер абонент не може піти в глибокий мінус.

На зміну помегабайтной тарифікації прийшли пакетні роумінгові тарифи, які часто підключаються автоматично при першому виході в інтернет за кордоном. З абонента відразу списують певну суму, надаючи невелика кількість мегабайт на добу.

Ми не можемо називати конкретних операторів, інакше вони засудять Інфія, зате можемо вирахувати середню вартість інтернету в роумінгу, використовуючи дані по тарифам чотирьох найбільших стільникових компаній Росії.
240 ₽

Що можна дозволити собі на 50 мегабайт на добу? Наприклад, залити в хмару 15 фотографій, знятих на хорошу камеру вашого новенького смартфона. Або передати їх в стислому вигляді з втратою якості друзям і рідним через соціалки або месенджери, щоб залишилося трохи мегабайт на інші не менш важливі речі. У подорожі потрібно багато інтернету. Навігація по картах з'їсть 50 мегабайт за 8 годин. Звичайний дзвінок через Skype – за 30 хвилин, а відеодзвінок – за 10 хвилин. Менш ненажерливі голосові месенджери зразок WhatsApp і Viber розтягнутий 50 мегабайт на 2 години. Перевірити Facebook або «ВКонтакте» – це 1 мегабайт в хвилину.

Всім без винятку інтернет-тарифами в роумінгу від російських операторів можна назвати загальну назву «Обмеж себе в усьому». З цієї причини багато відпочиваючих купують місцеві SIM-карти в країні перебування. Вони дешевші, але не дуже зручні і не універсальні. Можуть виникнути складнощі з покупкою, так як треба заздалегідь підготувати валюту. Часу на вивчення тарифів не буде. Що робити, якщо подорож є тур по декількох містах або навіть країнах? Кожен раз купувати нову SIM-карту і поповнювати баланс? Як бути з невитраченим залишком грошей на SIM-карті?

УНІВЕРСАЛЬНА SIM-КАРТА ДЛЯ ПОДОРОЖЕЙ
Існують оператори зв'язку, що спеціалізуються на випуску SIM-карт для подорожей. Наприклад, MTX Connect, що працює за єдиними тарифами в усьому світі.

У MTX Connect кілька тарифів, в тому числі помегабайтно Pay As You Go, добовий Optimal Daily, добовий Unlimited Daily і місячний Monthly Pass.

При підключенні Pay As You Go 1 мегабайт обходиться в 0,045 євро, що при курсі 71 рубль за євро складає 3,2 рубля. Чи не краще пропозицію, тому що в порівнянні з роумінгом від російських операторів економія становить в середньому всього 30%.

Unlimited Daily ідеально підійде для подорожі компанією. Ви роздає інтернет зі смартфона або роутера з SIM-картою MTX Connect, а ваші рідні і друзі підключаються до нього і не платять за роумінг ні копійки. Цей пакет коштує 10 євро на добу, тобто 710 рублів.

Monthly Pass підійде для тривалих подорожей і поїздок при не дуже активному використанні інтернету. В такому випадку вийде використовувати трохи більше 30 мегабайт в день цілий місяць за ціною приблизно 2 рубля за мегабайт.