Як ви думаєте, де зроблено це фото і що за будівля на ньому? Скажете, який-небудь пансіон або резиденція десь в Європі? Нічого подібного. Це звичайна школа в звичайному райцентрі з 18-ма тисячами жителів. В Білорусі. У країні, яку багато хто називає злиденній і диктаторської. Причому Глибоке, про який йде мова, – це навіть не передмістя Мінська, це глибока провінція: звідси до столиці 160 кілометрів згадайте, як виглядають райцентри в 200 км від Москви, наприклад Торжок, повідомляє Корупція.Маркет
І акуратна школа з галявинами і набережної – не єдине, що впадає в очі в цьому містечку.
Ідеальна чистота, порядок, ніяких заброшек і недобудов, всюди все пофарбовано, газони доглянуті, на вулицях розмітка, ніяких сміттєвих баків і брудних під'їздів, всюди море квітів і … дітей.
Прогулявшись по Глибокому, я для себе зробив цілком певний висновок – це самий крутий провінційне містечко, який я бачив на просторах колишнього СРСР.
Глибоке – районний центр у Вітебській області, в якому живе трохи менше 20 тисяч осіб.
Місто розташоване на Старій Смоленської дорозі між Вільнюсом і Полоцькому і веде свою історію з 1414 року.
Колись давно він належав двом багатим сім'ям – Корсаков і Зенович, які ділили місто приблизно навпіл. На території міста налічується 5 озер, одне з яких, Глибоке, і дало назву місту.
Традиційна міська забудова для цього регіону – одно- і двоповерхові житлові будинки. Ті, що постарше – дерев'яні, сучасні – з цегли. У Глибокому багато дерев'яних будинків, яким 50 і більше років, але закинутих і розвалюються ви практично не побачите.
Деякі вулиці, особливо на в'їзді з боку Полоцька забудовані суцільно старими дерев'яними будинками.
Але найдивовижніше на цих старих вуличках – самі вулички. Проїжджа частина без єдиної ями або навіть латки, пішохідна частина покрита тротуарною плиткою, в багатьох місцях висаджені квіти, на зупинці громадського транспорту графік руху автобусів.
Багато будинків, звичайно, родом з СРСР і виглядають абсолютно архаїчно. Ось тільки вони не виглядають, як це зазвичай буває в Росії або на Україні обшарпаним, смутними і нікому не потрібними.
Вони акуратні, пофарбовані, навколо квіти і підстрижені газони.
Районна стоматологічна поліклініка.
Відділення банку.
Та сама школа, з якої почався цей пост
Теперь, собственно, о мэре.
На каждом шагу видно, что власти занимаются городом, следят за его чистотой и развивают. Естественно, подобную картину в теории мы могли бы наблюдать в любом городе нашей необъятной страны, в любом районном центре или деревне. Но не наблюдаем.
Почему? Вопрос риторический и ответ на него каждый может найти для себя сам.
Я поинтересовался у местных жителей, где живет местный мэр и на чем он ездит.
Ответы были следующими. У мэра нет никакого особняка с трехметровым забором и другими обязательными атрибутами современных власть имущих. Живет Олег Морхат в частном доме на две семьи, как живет здесь множество других глубочан. Машины у него две – УАЗ Патриот, на котором мэр выезжает в поля, и Mitsubishi Outlander. Говорят, раньше ездил также на служебной Toyota Camry, но в последнее время ее не видно.
Может быть с ответом на вопрос "почему город чистый и ухоженный" все очень просто? Может быть, все дело лишь в том, что власть занимается своими прямыми обязанностями, а не набиванием карманов? Лично мне кажется, что все именно так и обстоит в Глубоком…