Шахраї крадуть дані банківських карт через Facebook. Як себе захистити
Провайдер антивірусних програм ESET попереджає про нову хвилю спаму на Facebook.
Шахраї пропонують жертвам італійські сонцезахисні окуляри зі знижкою 90%. І виманюють у довірливих користувачів соцмережі не тільки $ 10- $ 15 за саму покупку, але і компрометують дані їх банківських карток, передає Корупція Маркет.
Спам поширюється через Facebook-акаунти, зламані за допомогою шкідливих програм або соціальної інженерії. Зловмисники розміщують посилання на підроблені інтернет-магазини від імені користувача і відзначають в кожному пості кілька друзів жертви.
Оплата покупки здійснюється на незахищеному сайті-приманці. Платіжна інформація відправляється в незашифрованому вигляді і потрапляє в руки шахраїв. Пізніше зловмисники можуть використовувати отримані дані для крадіжки коштів з рахунку.
Фахівці ESET виявили десятки шахрайських сайтів з ідентичним дизайном і контентом. Більшість доменів зареєстровано в Китаї протягом 2016 року. Тексти «інтернет-магазинів» переважно англійською мовою. У числі жертв на Facebook переважають користувачі зі Словаччини, Чехії, Великобританії, Франції, Іспанії, Чилі та Китаю.
Представники бренду Ray-Ban, яким спекулюють шахраї, підтвердили, що це підробка.
Кілька порад для жертв спам-атаки:
– Користувачеві, що виявив на своїй сторінці в Facebook рекламні пости, варто змінити пароль від облікового запису, видалити підозрілі програми і запустити розширене сканування комп’ютера за допомогою комплексного антивірусного продукту.
– Якщо окуляри вже оплачені на підробленому сайті, необхідно зателефонувати в банк, скасувати транзакцію і повідомити про можливу компрометацію картки.
– Щоб не поширювати рекламний спам на Facebook в майбутньому, рекомендується перевіряти зображення і пости, в яких відзначено користувач, до моменту публікації (меню «Налаштування хроніки і міток»).