Технології
Подобається

Запам’ятайте: 5 ознак, що банкомат зараз вкраде ваші гроші!

28/04/2016
Запам’ятайте: 5 ознак, що банкомат зараз вкраде ваші гроші!

Шахрайство з банкоматами набирає обертів, тому сьогодні ми розповімо, як розпізнати банкомат, з яким вже "попрацювали", щоб він крав чужі гроші.

a
Експерт FICO, Брайан Кінч пояснив, що є 5 ключових моментів, які вказують на те, що банкомат був підроблений.

1. Фальшива передня панель.

b

Багато злодії ставлять фальшиві передні панелі на банкомати. Зазвичай вони містять камеру та інші пристрої, які зчитують ваш пароль і іншу інформацію. Так зловмисники отримують швидкий доступ до коштів клієнта банку.

Вони так добре замасковані, що їх часто надзвичайно важко виявити. Тому придивіться до банкомату, який ви використовуєте, і спробуйте перевірити, чи справжній він.

Перед тим як здійснити операцію в банкоматі, перевіряйте, чи не ворушиться передня панель при натисканні клавіш на ній. Підробки, як правило, погано закріплені, і відчувається, як вона бовтається.

2. Об'ємний слот для карти.

 Іноді злочинці підробляють тільки слот, куди засовується карта.

Незвично громіздкий слот для карт може містити "скіммер".

Скіммер – це інструмент, який кріпиться до слоту для карт на банкоматі, та таємно копіює дані з вашої картки і зберігає в пам'яті (або відправляє їх на інший пристрій) для клонування. Найгірше в тому, що якщо ви стали жертвою скіммера, ви, як правило, навіть не дізнаєтеся, що вас обдурили. Ці пристрої майже не відрізняються від справжнього слота для карт.

Зверніть увагу на нерівні наклейки, або навіть наклейки з друкарськими помилками, так часто злочинці приховують такий пристрій.

3. Заблокований слот.

Розбовтаний або заблокований слот для карт може вказувати на наявність "ліванської петлі". Злодії можуть помістити крихітний пластиковий пристрій з зубцем або втулкою в пристрій для читання карт, так що при спробі зняти гроші ваша карта потрапляє в машину.

Банкомат буде продовжувати запитувати PIN-код, оскільки він не може прочитати карту. Якщо ви повірите, що вашу карту проковтнув банкомат, ви підете і залишите її шахраям.

4. Фальшива клавіатура.

c
Пристрої, які використовуються для копіювання даних з вашого рахунку, не можуть зробити це без вашого пароля. Якщо ПІН-клавіатура вільно бовтається або здається товщою, ніж зазвичай, це може бути підробка.

Багато злодії також встановлюють неправдиві клавіатури, на яких запис визначає кнопки при введенні пароля. Ви набираєте код – а за вами підглядають.

Ці цифри іноді навіть миттєво передаються по Wi-Fi злочинцеві, який записує їх і використовує пізніше.

5. Дивіться по сторонам.

d
Дивіться по сторонам, а не тільки на зовнішній вигляд пристрою. Не приймайте допомогу від, здавалося б, добрих незнайомих людей. Не дозволяйте собі відволікатися під час користування банкоматом.

Як правило, шахраї працюють в команді і відволікають невинних жертв, щоб отримати карту або PIN-код. Якщо біля банкомату тиняються незрозумілі люди, в ідеалі, спробуйте використовувати іншу машину.

Наступного разу, коли ви відвідаєте банкомат, двічі зверніть увагу на ці деталі. Якщо ви помітили щось підозріле, будь ласка, повідомте відповідальний банк, і як можна швидше.