Запаси золота в центробанках світуможуть скоро піти в минуле
За останні тижні уряд Канадипродало майже половину своїхзапасів золота – дорогоцінного металу, який більше нерозглядається в якості урядовогоактиву. Про це пишуть "Вести Экономика".
Станом на кінець 2015 р Канадаволоділа 3 тоннами золотих запасівзгідно з даними міжнародноїфінансової статистики МВФ. Останнідані, опубліковані минулого тижня,показують, що сумарні запаси канадського золота тепер складають 1,7 тонни. Це тільки0,1% від загального обсягу резервів країни, які також включають в себе іноземні валютнідепозити і облігації.
Для порівняння, США володіють 8,133 тонни золота, в той час як Великобританія – 310 тонн. Рішення про продаж золота прийняв міністр фінансів країни Білл Моро.
Цей останній розпродаж є насправді частиною загальної стратегії уряду по відходу від золота як активу. Зараз у Оттави немає реальної необхідності зберігати свої золотовалютні резерви, вважає економіст Ян Лі.
"При старій системі золото підтримувало валюту. Долар США був прив'язаний до золота. Унція золота коштувала $ 35. Потім в 1971 році по ряду причин Річард Ніксон відійшов від золотовалютного стандарту США", – зазначив експерт.
Золото і долари були взаємозамінні до цього моменту, однак в сучасному світі метал більше не вважається формою валюти, заявив він.
"Це дорогоцінний метал, такий же як срібло … Розпродавати його можна, як і будь-який актив", – зазначив Лі.
Тому той обсяг золота, який тримає канадський уряд, неухильно падає з середини 1960-х рр., після того як було збережено понад 1 тис. тонн дорогоцінного металу. Половина цих запасів була продана в 1985 р, інше продано в період з 1990 по 2002 рр.
До минулого року запаси Канади знизилися всього до 3 тонн, а після недавніх продажів – ще вдвічі.
"Незабаром може настати час, коли запаси золота повністю підуть в минуле. Є більш вигідні активи, на яких можна зосередитися", – заявив він, назвавши рішення уряду позбутися золота мудрим.
На його погляд, золото можна буде продати, інвестувати отримані кошти в держоблігації США або французькі, німецькі облігації, або облігації Великобританії.