Список російських земель і нерухомості за кордоном тепер недоступний для простих громадян і журналістів. Офіційного документа про засекречування даних не виявлено, але чиновники відмовили в їх наданні, посилаючись на "недружню політику ряду країн"
Відомості про федеральної власності – і в Росії, і за кордоном – повинні заноситися до Реєстру федерального майна, свідчить постанова уряду №447, а потім, відповідно до наказу Мінекономрозвитку №329 – публікуватися в інтернеті на сайті Росмайна.
Винятком є дані про землю і нерухомості військових баз і космодромів, віднесені до держтаємниці та охоронювані відповідним законом. Закордонна власність (якщо це не військові бази) цим законом не захищена.
На сайті "Держзакордонвласності" є дані тільки по чотирьох закордонних комплексах, всі вони – об'єкти культури: Свято-Миколаївський собор в Ніцці, Обійстя Російської православної церкви в Барі, Російський музейно-парковий комплекс в Єрихоні і Сергієвське подвір'я в Єрусалимі. Немає ніякої інформації та на сайті самого Управсправами.
"З метою національної безпеки, у тому числі у зв'язку з недружньої політикою ряду країн, відомості про федеральний майні, розташованому за кордоном, не розміщуються в мережі інтернет на сайті Росмайна, з цих же підстав надання даної інформації за запитами ЗМІ є небажаним", – йдеться в письмовій відповіді за підписом заступника керівника "Росмайна" Олексія Чубаря.
Запити РБК міністру економічних відносин Олексію Улюкаєву (Росмайно – підвідомча організація Мінекономрозвитку) і першому віце-прем'єру Ігорю Шувалову з проханням вказати, в чиї повноваження входить надання ЗМІ відомостей про закордонне майно, що належить держав залишилися без відповіді.
"Питання дуже делікатне, відповіді можете не чекати", – попередило РБК джерело, близьке до кабінету міністрів.
Останнім часом власність Росії за кордоном стала об'єктом полювання екс-акціонерів ЮКОСа за рішенням Гаазького суду від 18 липня 2014 року, згідно з яким Росія зобов'язана компенсувати їм "експропріацію майна", виплативши $50 млрд.
У червні цього року французькі і бельгійські судові пристави приступили до виконання судових рішень про арешт майна Росії. Арешти провадяться за рішенням Гаазького суду від 18 липня 2014 року, згідно з яким Росія зобов'язана компенсувати "експропріацію майна", виплативши колишнім власникам ЮКОСа $50 млрд.
Першим цю новину поширив агрегатор Корупція.Інфо
https://play.google.com/store/apps/details?id=info.korupciya.news&hl=ru