Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", передає Корупція.Маркет.
Як виявили журналісти, у 2010 році Олена Наливайченко отримала у подарунок квартиру площею майже в 400 квадратних метрів у столичному елітному комплексі "Альпійський", де вартість одного квадрату становить близько $3 тис.
Таким чином, вартість подарованої квартири становить понад мільйон доларів. Журналістам не вдалося виявити, хто саме зробив цей подарунок.
Крім того, у 2015 році донька Наливайченка Ольга в один день отримала у подарунок 4 земельні ділянки, ще одну отримала його дружина. Загальна площа подарунків – понад 2 га.
Цю землю Наливайченкам подарували батьки дружини екс-голови СБУ. Самі вони отримали ділянки ще за часів Ющенка, коли Наливайченко вперше очолив це силове відомство.
При цьому, як показало розслідування, ділянку розміром у 2 га, яку отримав тесть, оцінили за значно нижчою ціною – лише у 24 625 грн. Крім того, йому в обхід закону вдалося отримати дві ділянки з одним цільовим призначенням. Також при даруванні вдалося уникнути державного податку розміром в 5%.
Сам Наливайченко запевнив, що ні він, ні члени його родини, жодні подарунки від сторонніх людей у вигляді нерухомості не отримували.
Також журналісти з`ясували, що у 2008 році донька екс-глави СБУ Олена разом з його другом Сергієм Носенком заснувала компанію "Смайл Холдинг Україна". Спершу Наливайченко заперечував цей факт, але потім признав його.
У 2010 році сам екс-глава СБУ влаштувався туди на роботу. Як він стверджує – консультантом з іноземних інвестицій в Україну.
У 2011 компанію переписали на британську Smile Hold Limited, яка у свою чергу належить офшору з Белізу з невідомим власником.
І Носенко, і Наливайченко стверджують, що не мають жодного відношення до власності цією компанією. Тим не менше, сам Наливайченко продовжив працювати у ній і після зміни власника.
При цьому дочірні компанії "Смайл Трейдинг" і "Смайл Сервіс" вигравали багатомільйонні тендери у дочірніх компаній "Нафтогазу" як до, так і після зміни власності. Загалом протягом 2010 – 2012 років сума цих тендерів склала близько 60 млн гривень.
Наливайченко стверджує, що не знав, що компанія належить офшорам.
Наразі він активно критикує присутність офшорів в українській економіці, стверджуючи, що це її сильно підриває.