Проект "Південний потік" закрився, Росія не змогла його реалізувати
Про це в інтерв'ю ТРК "РТВ Словения" розповів прем'єр РФ Дмитро Медведєв, передає depo.ua з посиланням на інформслужбу уряду Росії.
"Південний потік" став жертвою бюрократії в Брюсселі. …Ми готові були його реалізувати, ми зробили масу приготувань, витратили навіть гроші, досить значні, на все це, готові були вже розгорнути будівництво по дну моря, але брюссельські чиновники сказали, що не можуть це узгодити. Болгарія не змогла прийняти рішення, і цей проект помер", – пояснив високопосадовець.
Утім Росія знайшла альтернативу "Південному потоку", створивши "Турецький потік", яким цікавляться деякі країни, такі як Угорщина, Сербія. Неабиякий інтерес полягає також в залученні до проекту Словенії.
"… у Словенії тут теж може бути своя цілком серйозна роль. тому що, природно, ми готові постачати газ по лінії потоку вже в Туреччину. Потім там може виникнути досить потужний набір сховищ на кордоні між Туреччиною і Грецією, ну а далі все це може піти вже по всій Європі", – поділився планами Медведєв.
За його словами, "Турецький потік" дає гарантії для енергобезпеки Європи. Інша річ, що розмови про те, що потрібно відходити від енергозалежності від Росії, тривають. Однак, як зазначив прем'єр, насамперед треба зважати на інтереси споживачів в Європі.
"Можна ж газ у балонах возити, наприклад, зі Сполучених Штатів Америки, але тоді цей газ буде золотий, платиновий. Можна і по-іншому газ постачати якось. Тому це питання грошей, це питання нормального комерційного розрахунку. І ми вважаємо, що у всіх цих проектів є непогане майбутнє", – прокоментував він.
Медведєв додав, що Росія так само залежить від Європи, виділяючи кошти на родовища для поставок газу.
"Якщо ми поставляємо газ, якщо ми вклали мільярди доларів у наші родовища, в наші труби, то ми так залежимо від поставок в Європу, як ви залежите від поставок газу з Російської Федерації. Це і є взаємні інвестиції", – пояснив він.