Махінації
Подобається

Український прикордонник встановив «податок» ₴4,2/кг на ввезення продуктів з Польщі

26/06/2015
Український прикордонник встановив «податок» ₴4,2/кг на ввезення продуктів з Польщі

кордон

Винахідливого інспектора Держприкордонслужби звільнили з роботи.

Інспектор Держприкордонслужби на українсько-польському пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» придумав оригінальний спосіб хабарництва – він запровадив власний «податок» на перевезення товарів через кордон у розмірі 4,20 грн/кг. Інформує Корупція.маркет.

Про винахідливого прикордонника ZAXID.NET стало відомо з вироку  Жовківського районного суду Львівської області. 19 червня суд постановив оштрафувати його на 17 тис. грн. і на рік заборонив займатись будь-якою організаційно-розпорядчою роботою чи займати посади, пов’язані з такою роботою.

«Сержант… в один із днів квітня 2015 року з метою протиправного особистого збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди, під час особистої зустрічі з громадянином України …, повідомив останньому про необхідність сплати йому коштів із розрахунку 4,20 грн. за 1 кілограм перевозимого через Державний кордон України товару, за нестворення ним (сержантом-прикордонником – ред.), штучних перешкод у їх переміщенні під час проходження прикордонного контролю. На вказану пропозицію … погодився», – йдеться у вироку.

В результаті підприємець, який перевозив через кордон 5600 кг продуктів харчування, заплатив прикордоннику 23,5 тис. грн.

У суді уже колишній інспектор Держприкордонслужби  України «свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та пояснив, що дійсно отримав незаконну винагороду про яку попередньо домовився, даний злочин вчинив у зв»язку із тим, що хворіє його дядько і йому потрібні гроші на лікування. Якби дядько не хворів, даного злочину він би не вчиняв», – сказано у вироку суду.

Варто зауважити, що враховуючи каяття інспектора, Жовківський райсуд засудив його до мінімального покарання відповідно до ч 1 ст. 368 КК України, оштрафувавши на ₴17 тис. із забороною на рік займати організаційно-розпорядчі посади. Максимальне покарання, передбачене за подібні злочини – 4 роки позбавлення волі.