Швейцарія задовольнила запит про надання правової допомоги Україні щодо заблокованих коштів, пов'язаних з режимом екс-президента Віктора Януковича. Конфедерація зробила це вперше, повідомляє Цензор.НЕТ. з посиланням на місцеве видання swissinfo.
"Федеральне відомство юстиції задовольнило прохання, що надійшло від канцелярії Генерального прокурора України про надання правової допомоги у справі заморожування активів, що належать високопоставленим представникам з оточення колишнього президента України Віктора Януковича, і видала ордер на вилучення банківських записів", – сказав представник відомства Фолко Галлі у вівторок 14 квітня.
"Відомство не володіє якою-небудь інформацією про обсяг активів, які були заморожені. Відомо, що деякі із зазначених активів – це ті самі, які були заморожені раніше на підставі постанови Федеральної ради від 28 лютого 2014 року", – зазначив він.
У заяві також сказано, що канцелярія Генпрокурора України подала у Відомство юстиції прохання про надання взаємної правової допомоги в рамках кримінальної справи про розкрадання майна, зловживання владою і службовими повноваженнями, шахрайство і відмивання грошей.
Швейцарія була однією з перших країн, що заморозили активи колишнього президента України, а також 30 людей з його оточення, незабаром після його втечі з України. На рахунках Януковича було не менше 170 млн швейцарських франків. Тоді ж почалося розслідування щодо можливого відмивання грошей, здійсненого ним і його сином. Окрема справа проти Януковича і його оточення ведеться в Женеві.
Це вперше представники швейцарської юстиції винесли позитивне рішення щодо юридичного запиту по справі Януковича, додав Галлі.
Федеральне відомство юстиції проводить розгляд в рамках надання правової допомоги згідно з власними внутрішніми повноваженнями. Заходи з надання правової допомоги установа виконує за запитом Федеральної прокуратури Швейцарії.
Запит України про надання правової допомоги від 11 лютого 2015 року розширює і замінює попередній запит. Ще три запити про надання взаємодопомоги залишаються на розгляді, оскільки для їх прийняття потрібна додаткова інформація, пояснив Галлі.
У статті газети NZZ говориться, що, ймовірно, пройде багато часу, перш ніж гроші повернуться в Україну, оскільки процедуру можуть оскаржити зацікавлені особи. Крім того, необхідно одержати з України легітимний ордер на арешт майна та активів.
Нагадаємо, після подій зими 2014 року Генпрокуратура України оголосила Віктора Януковича в міжнародний розшук. Інтерпол розшукує Януковича з січня цього року.
Раніше СБУ заблокувала 26 банківських рахунків екс-чиновників. За останній місяць відкрито 9 кримінальних справ.
Джерело: Корупція.маркет