Економіка України
Подобається

“А ви ще не знаєте?”: Ось 5 нових способів зекономити у 2019 році

03/01/2019
“А ви ще не знаєте?”: Ось 5 нових способів зекономити у 2019 році

Багато нововведень економічного характеру, які були прийняті в Україні в 2018 року, стосуються не тільки країни в цілому, але і персональних гаманців українців. 

Ось  деякі з них, які хоча і не ставили основною метою економію коштів українців, проте дозволяють скоротити витрати. Іноді всього на кілька копійок, а іноді і досить істотно.

Зіпсовані гроші прийме найближчий банк

Раніше позбутися сильно пошкоджених або зношених гривневих купюр було досить проблематично. Їх можна було обміняти на цілі тільки в регіональних відділеннях НБУ, які розташовані тільки в облцентрах, та й то не у всіх. І фактично це були втрачені гроші.

Тепер приймати зіпсовані банкноти (обгорілі, забруднені, розірвані і т.д.) зобов'язані уповноважені банки: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль. Тобто, якщо якусь купюру не хочуть приймати в магазині, її можна віднести до найближчого відділення одного з названих банків, і там видадуть натомість цілі купюри на рівнозначну суму, без жодних комісій та відсотків.

У магазинах можна недоплачувати 4 копійки

З 1 липня 2018 року набула чинності постанова НБУ "Про оптимізацію обороту монет дрібних номіналів", відповідно до якої була введена система округлення загальних сум в чеках при розрахунку готівкою. Це пов'язано з тим, що Нацбанк відмовився від випуску монет дрібних номіналів (1, 2 і 5 копійок, а також 25 коп.) і взяв курс на поступове виведення цих монет з обігу.

За новими правилами, якщо сума в касовому чеку закінчується на 1, 2, 3 або 4 копійки, відбувається округлення в меншу сторону. Таким чином, покупець отримує повне право недоплатити магазину від 1 до 4 копійок. Якщо ж цифра в чеку закінчується на 5, 6, 7, 8 або 9 коп. – округлення йде у більшу сторону, і в цьому випадку магазин отримує право недодати покупцям здачу в розмірі від 1 до 5 копійок.

Платити квартплату тепер можна… працею

Мешканці будинків, в яких діє ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків), з 2018 року мають можливість частково заощадити на оплаті комунальних послуг, а вірніше, погасити борг не грошима, а своєю працею. Така можливість була надана законом про ОСМВ, а Кабмін розробив порядок реалізації цієї норми. Відпрацювати, щоправда, можна тільки борг з квартплати (плату за утримання будинків і прибудинкових територій). Але якщо грошей мало, а вільного часу вистачає, таким чином можна трохи скоротити витрати на оплату комунальних послуг.

Ті, хто хоче розрахуватися за утримання будинку своєю працею, повинні звернутися до правління ОСББ. Якщо воно прийме рішення задовольнити прохання про відпрацювання, з мешканцем-боржником буде укладено відповідний договір. Людям без спеціальної освіти можуть бути доручені тільки некваліфіковані роботи: вимити під'їзд, підмести у дворі, розчистити сніг і т.д. При наявності документа, що підтверджує кваліфікацію електрика, сантехніка, будівельника і т.д., людина може виконувати роботи за своєю спеціальністю.

Економити на опаленні тепер можуть і жителі старих будинків

З 2018 року жителі старих багатоповерхових будинків, обладнаних вертикальною системою опалення, теж можуть економити на платі за опалення, тоді як раніше цей привілей був доступний тільки тим, хто проживає в нових будинках, з горизонтальним розведенням. Кабінет міністрів затвердив пакет документів, який дозволяє старим будинкам перейти на поквартирний облік тепла. За умови, що таке бажання виявлять на менше 50% мешканців.

У старих будинках, крім поквартирних лічильників тепла, повинні бути встановлені прилади розподільного обліку тепла, а також загальнобудинковий прилад обліку. І, хоча обладнання наразі досить дороге, з урахуванням зростаючих тарифів воно може принести економію, особливо в будинках з хорошою енергоефективністю.

Здешевити поштові послуги

Останніми роками українці в прямому сенсі слова ставлять рекорди за кількістю відправлених і отриманих посилок. Ті, хто відправляє посилки регулярно, користуючись послугами "Укрпошти", можуть економити 5% від вартості пересилання, якщо оформлятимуть відправлення самостійно.

Основною метою нововведення можна вважати спробу розвантажити поштових працівників і зменшити черги. Адже багато клієнтів приносять до відділення відразу по кількадесят посилок, і їх оформлення займає багато часу.

Проте отримати 5%-ву знижку може багато хто. Досить завести на сайті поштового відомства "Особистий кабінет" і оформити відправлення самостійно. Щоправда, при цьому знадобиться ще і принтер, щоб роздрукувати супровідні документи.

Джерело "Сегодня"


                         



Коментарі