В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун переконана, що підвищення оплати має мотивувати лікарів цікавитися проблемами пацієнта й намагатися зробити так, щоб він під час візиту почувався комфортно.
Після впровадження в Україні медичної реформи лікарям буде вигідно залучати пацієнтів обслуговуватися саме в них. Супрун розповіла, скільки коштів буде виділяти держава лікарям на кожного пацієнта.
"Зараз лікар первинної ланки отримує 210 грн за людину, із липня цього року сума зросте до 370 грн, а для дітей до семи років та дорослих від 65 років діятиме подвійний тариф", – повідомила Супрун.
В.о. міністра впевнена, що підвищення оплати має мотивувати лікарів цікавитися проблемами пацієнта й намагатися зробити так, щоб він під час візиту почувався комфортно.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводом вагітності й пологів.
Популярне:Обережно! ДСНС попереджає про значну лавинну небезпеку
28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.
Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявляв, що на першому етапі медичної реформи зміниться принцип фінансування лікарень і поліклінік, оскільки кошти виділятимуть на оплату конкретних медпослуг, а не умовних ліжко-місць у лікарнях.
Державний бюджет 2018 року передбачає збільшення фінансування Міністерства охорони здоров'я України на 15% порівняно з 2017 роком. Для МОЗ передбачено 86,96 млрд грн, тоді як 2017 року виділяли 75,17 млрд грн.