Борги України перед МВФ на сьогодні складають $ 12 мільярдів. Таким чином, кожен з 42 248 598 громадян країни (саме стільки людей проживає в Україні за даними Держстату), винен фонду $284.
У той же час, нещодавно міністром фінансів Олександром Данилюком було зроблено фактичне визнання виключення України з програми кредитування МВФ.
Відзначається, що сигналами цього є як ті зусилля, з якими вдалося отримати від МВФ кредит в квітні минулого року, так і подальше мовчання МВФ. Мабуть, причина охолодження – великі сумніви в українських реформах, які мають представники фонду.
Нагадаємо, у вересні 2017-го МВФ відклав виділення чергового, п’ятого траншу Україні через затримку Верховною Радою термінів прийняття ключових реформ.
Популярне: Ухвалено закон: скільки українці матимуть "мінімалки"?
У грудні 2017-го МВФ заявив, що перегляне чергову позику Україні після реалізації п’яти основних заходів, серед яких пенсійна реформа, антикорупційний суд, перегляд енергетичної політики держави, бюджет на 2018 рік й “приватизаційний” закон.
Відкрита в березні 2015 р. чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів з першим траншем у 5 млрд доларів передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 р. ще трьох траншів по 1,63 млрд доларів та зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до 0,61 млрд доларів.