Технологія блокчейн децентралізує глобальну мережу
Сучасні способи зберігання і обробки великих даних представляють низку ризиків для своїх користувачів. Практично усі дата-центри належать великим цифровим корпораціям, а їх потужності строго локалізовані. Це робить користувачів уразливими як перед самими корпораціями, так і перед будь-яким, хто теоретично може захопити контроль над такими центрами. Причому таку загрозу приблизно в рівній мірі представляють, як зловмисники, так і спецслужби. Як повідомляє портал Тrust.ua, представники проекту Genaro Network поставили перед собою амбітне завдання створення децентралізованого інтернету на базі блокчейна.
До теперішнього моменту блокчейн практично не розглядався серйозно в якості інструменту для роботи з Big Data. Але тепер ця ідея стає все більш популярною, а головне — реальною: блокчейн-екосистема ідеально підходить для "хмарного" децентралізованого сховища даних. Хмарні сервіси з системою зберігання даних на серверах, розташованих у певних локаціях (дата-центри) належать сьогодні великим компаніям: Google, Amazon, Microsoft. Потенційні можливості систем, де файли розподіляються по всьому вільному файлового простору користувачів такої системи, практично не розглядаються. Але у такої схеми розміщення інформації — величезні перспективи, – говорить директор по стратегії проекту Genaro Network Джейсон Інч.
Популярне: Найбагатші бренди України: хто на вершині
Унікальність рішення в тому, що блокчейн більш безпечний для зберігання особистих і корпоративних даних, ніж традиційні хмарні сервіси. Дані розподіляються за жорстким дискам пристроїв учасників системи, використовується модель спільного споживання. Центральних серверів немає, це розподілена система, зламати яку практично неможливо. Дані не тільки поділяються на фрагменти і зберігаються в різних місцях (це не впливає на швидкодію мережі) але і шифруються. Зламати систему, викравши чиї-небудь дані не можна, оскільки зламувати нічого — немає централізованого сховища, – говорять в компанії.