Головні Новини
Подобається

Як не стати жертвою нового руйнівного вірусу, що атакував Україну: Поради кіберполіції

27/06/2017
Як не стати жертвою нового руйнівного вірусу, що атакував Україну: Поради кіберполіції

У вівторок, 27 червня, до кіберполіції надійшло ряд повідомлень щодо хакерської атаки на комп'ютерні мережі підприємств та державних органів, що призвело до часткового блокування їх роботи.

Водночас у Кіберполіції зазначили, що наразі вживають заходів реагування на кіберінценденти з ураження державних та приватних установ України. Про це йдеться у повідомленні на їхній сторінці у Фейсбуці.

Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп'ютерів, які працюють у комп'ютерних мережах, негайно від'єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу в залежності від версії ОС Windows встановити патчі з офіційного ресурсу компанії "Microsoft". 

Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп'ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Також, для зменшення ризику зараження, слід уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту — зв'язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.


дивіться також: Лайфхак для жителя багатоповерхівки: як урізати платежі на третину

Також варто зробити резервні копії усіх критично важливих даних. За всіма випадками Кіберполіція радить звертатись до неї з повідомленнями для негайного реагування на кіберінцендент. 

Також встановлено, що потерпілими від уражень стали установи, які не виконали рекомендації кіберполіції як не стати жертвою віруса-вимагача. За попередньою інформацією відбулось втручання в функціонування комп'ютерних мереж шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені вразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB.