Без категорії
Подобається

 Словацький Премʼєр міністр зрівняв збір коштів для України з «пердінням»! Слова Фіцо: в Україні нічого не зміниться

15/05/2024
 Словацький Премʼєр міністр зрівняв збір коштів для України з «пердінням»! Слова Фіцо: в Україні нічого не зміниться


Привіт! Це Корупція Ексклюзив, Ставте лайк, коментуйте, підписуйтесь на канал. ми
починаємо
У своїй промові Президент Зеленський відзначив слова словацького прем’єр-міністра щодо збору коштів на боєприпаси для України та висловив подяку за цей крок. Він також висловив співчуття у зв'язку з відмовою уряду Роберта Фіцо надавати військову підтримку Україні. Зеленський наголосив на важливості спільної підтримки та об'єднання у боротьбі за мир та безпеку в регіоні.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Про це президент України говорив у п’ятницю на спільній пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою у Києві.
Зеленського запитали про те, що він думає про позицію словацького прем’єр-міністра, із зневагою поставився до збору коштів понад 4 млн євро на боєприпаси для України, а також – що він думає про позицію деяких словацьких політиків, що військова підтримка України тільки продовжує війну.


Зокрема, Фіцо вжив фразу prd do Stromovky ("пердіння у Стромовці"), коли згадав про зібрані словаками кошти. Українською це можна передати словосполученням "крапля в морі".
Фіцо сказав, що ніщо не заважає людям робити зі своїми грошима те, що вони хочуть, але додав, що Сполучені Штати схвалили 60 мільярдів доларів допомоги Україні, Євросоюз також схвалив десятки мільярдів євро.
Зеленський перш за все подякував громадянам Словаччини, які, "незважаючи ні на що і ні на кого", підтримують українців від початку війни.
"В Україні нічого не зміниться, і через рік-два буде те ж саме. Всі гроші будуть витрачені, можливо, частину вкрадуть, але в Україні нічого не зміниться, і ми будемо там, де є", – заявив він, додавши, що в Словаччині краще збирати для онкохворих, ніж для куль і бомб.


За збором боєприпасів для України Фіцо бачить лише величезні зусилля, щоб зробити "якусь противагу уряду", адже уряд Словаччини відмовляється постачати Україні зброю. "Але ми дійсно допомагаємо Україні", – сказав Фіцо, нагадавши про кілька домовленостей в економічній та гуманітарній сферах між Словаччиною та Україною.
"Прем’єр-міністр Фіцо образив усіх прихильників ініціативи, насамперед 99-річного Отто Сімка", – відповіла ініціатива на порівняння збору з "пердінням".
"Водночас ми сприймаємо це як отруйний меседж чеській стороні, що тим гірше, оскільки прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала та міністр оборони Яна Чернохова висловили рішучу та чітку підтримку ініціативи.
Нашою основною метою було символічне приєднання Словаччини до чеської ініціативи, що й було досягнуто. Ми показали, що Словаччина не є ані боягузливою, ані невдячною, і якщо не уряд, то громадянське суспільство може дати зрозуміти, що воно знає, де знаходиться північ", – додає ініціатива.
Станом на вечір понеділка збору не вистачало трохи більше 500 євро до 4 мільйонів.
За словами співорганізаторки кампанії Зузани Іжакової, збір буде безстроковим а отримані кошти підуть на чеську програму з купівлі боєприпасів, перші поставки за якою в Україну очікуються в червні.
Провідні українські діячі подякували жителям Словаччини які зібрали мільйони євро на закупівлю снарядів для України.
Він сказав, що скепсис щодо підтримки України іноді існує, "доки до тебе не прийшла війна в дім".
У ньому також зазначено, що українці "щасливі знати, що словацький народ, кожен з вас, стоїть поруч з нами". Чинний словацький уряд Роберта Фіцо, як відомо, відмовився підтримувати Україну зброєю у війні з Росією.
Той факт, що жителям Словаччини за кілька днів вдалось зібрати понад три мільйони євро є "вражаючою і надихаючою історією, що демонструє мудрість, силу і єдність словацького громадянського суспільства".
"Я бажаю людям, Словаччині, тим, хто ще живе в цьому скепсисі щодо планів Путіна, щоб вони ніколи не побачили того, що побачили українці. Щоб війна не прийшла на їх територію", – сказав президент.
Він додав, що якщо Україні не допомагати, вона буде слабшою, а "Путін буде йти до повної руйнації нашої держави".

"Повна окупацію нашої держави говорить, що він буде на кордонах вашої держави", – сказав Зеленський, відповідаючи словацькому журналісту.


На цьому у мене все, підписуйтесь на наш канал, тисніть на дзвіночок. Наш Телеграм канал та сторінки інстаграм та фейсбук. Посилання в описі до відео. Почуємся


                         Коментарі