Головні Новини
1

Рішення щодо законопроєкту 5600 є абсолютно незрозумілим для бізнесу

25/06/2021
Рішення щодо законопроєкту 5600 є абсолютно незрозумілим для бізнесу

Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики підтримав законопроєкт №5600, який стосується змін до податкового законодавства.

 

Варто зауважити, що напередодні значна кількість народних депутатів були одностайні в тому, що цей законопроєкт не влаштовує жодну галузь економіки і жодну профільну бізнес асоціацію. Найкращою ілюстрацією невдоволення депутатів стало 7 зареєстрованих альтернативних законопроєктів. Кількість співавторів цих законопроєктів — 120 депутатів.

В ході засідання Комітету депутати пропонували, що кращим варіантом буде підготовка доопрацьованої окремої редакції Проєкту Закону з буквою "Д", яка буде повністю виключати норми щодо адміністрування податків, які здатні посилити адміністративний тиск податкової служби. Також пропонувалось, щоб доопрацьована редакція запроваджувала зважений підхід щодо збільшення ставок рентних податків.

Проте, на превеликий подив бізнесу, наступні рішення Комітету радикально суперечили позиціям, які висловлювались депутатами раніше та, наразі, під час засідання Комітету. Так, мовчазна більшість комітету, яка не висловила (за винятком Голови Комітету) своєї позиції щодо 5600, проголосувала за підтримку законопроєкту. На превеликий жаль, деякі депутати, які виступали проти законопроекту під час засідання Комітету ВРУ змінили позицію при голосуванні та «Утримались».

Вчора Європейська Бізнес Асоціації за участі представників бізнесу та влади проводила Експертне обговорення законопроєкту 5600, який збурив бізнес спільноту. Дискусія лише підтвердила та закріпила вже поширену думку про неприйнятність даного законопроєкту. Бізнес прагнув зрозуміти, що спонукало авторів законопроекту запропонувати такі норми, які проблеми вони намагались вирішити та чи усвідомлюють вони негативні наслідки, до яких призведе цей законопроект.

На превеликий жаль, ініціатори законопроєкту в особі Міністерства фінансів не змогли долучитись до обговорення аби надати відповідь на поставлені вище запитання. За підсумками дискусії учасники (бізнес, народні депутати) майже одностайно дійшли висновку, що законопроект не спрямований на розвиток економіки та покращення бізнес клімату в Україні. Радше, законопроєкт сприяє посиленню фіскального тиску на сумлінний бізнес та створює підґрунтя для свавілля податкових органів.

Змушені підкреслити, що у ході просування даного законопроєкту діалог між бізнесом та авторами був відсутній. Конструктивні зауваження від бізнесу, які надсилались авторам, були повністю проігноровані. Зазначимо, що ці зауваження надсилались і народним обранцям, але, на жаль, це не стримало їх від голосування за даний проєкт.

Виходячи з небезпеки, яка нависла над сумлінним бізнесом, прагнучи не допустити подальшого погіршення бізнес клімату Європейська Бізнес Асоціація звертається до народних обранців та, зокрема, Голови ВРУ та Голів фракцій із закликом не підтримувати законопроєкт 5600 навіть у першому читанні. Натомість закликаємо напрацювати компромісний варіант змін, який не допускав би збільшення адміністративного тиску на бізнес та не створював би підґрунтя для свавілля контролюючих органів.

В умовах скорочення прямих іноземних інвестицій ставити під ризик роботу бізнесу, який ще працює в Україні, є вкрай небезпечним та необдуманим рішенням