Економіка України
Подобається

Українські банки по-іншому підійдуть до видачі депозитів

14/01/2019
Українські банки по-іншому підійдуть до видачі депозитів

Депозити в українських банках піддалися нікому реформування: коливання ставки помітили всі

У грудні 2018 року середні процентні ставки банків по нових депозитах в порівнянні з листопадом зросли з 12,5% до 12,7%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на оперативні дані Національного банку.

За даними НБУ, ставки по нових депозитах для населення в гривні зросли за місяць з 11,4% до 11,7% річних, в валюті виросли з 2,5% до 2,7%.

У грудні 2018 року ставки за гривневими депозитами для підприємств зросли з 13,7% до 13,8% річних, за валютними – з 2,0% до 2,5%.

Депозитний портфель банків у грудні виріс на 2,4% до 933,2 млрд грн, в т.ч.  населення на 1,5% до 506,9 млрд грн, підприємств – на 8,1% до 403,9 млрд грн.

Відзначимо, за даними НБУ, в грудні 2018 року процентні ставки за новими кредитами банків для населення в національній валюті становили 33,1% річних, що на 3,9 п.п.  вище, ніж в грудні 2017 роки (29,2%).

Раніше ми повідомляли про те, що «ПриватБанк» попередив українців про новий вид шахрайства, жертвами якого стали вже кілька тисяч чоловік.  У банку розповіли, чи варто людям чекати відшкодування збитку.

Представники банку опублікували важливу заяву на своєму сайті.  За їх словами, в Україні з'явилися шахраї, які обманом виманюють у людей гроші з використанням їх банківських карток в популярній соціальній мережі.

У «Приватбанку» пояснили, що шахраї створили фейковий аккаунт в Instagram під виглядом офіційного профілю банку.  У цьому акаунті проводилися розіграші та акції, учасникам яких обіцяли виплатити 500 гривень за умови, що вони повідомлять номер своєї картки.

Аккаунт набрав близько 10 тисяч передплатників, при цьому більш 6400 з них попалися на вудку шахраїв і повідомили їм дані своїх карт.

Однією з умов шахраїв була вимога опублікувати в сторіз Instagram з посиланням на підроблений аккаунт номер своєї банківської картки.  Все це необхідно було окремо вислати в особистих повідомленнях, зробивши скріншот.

У «Приватбанку» розповіли, що вийшли на шахраїв, після того як люди почали масово скаржитися на них на офіційній сторінці банку в соцмережі.

Крім того, пізніше був виявлений аналогічний фейковий аккаунт шахраїв в Telegram, де жертвами обману стали близько 670 осіб.

Варто відзначити, що аккаунт шахраїв до сих пір не заблокований, а в «ПриватБанку» підкреслили, що не відшкодовуватимуть збитки жертвам шахраїв.