Головні Новини
Подобається

Порошенко підписав важливий закон про військову службу. Тепер все зміниться

20/06/2018
Порошенко підписав важливий закон про військову службу. Тепер все зміниться

Президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби".

"Цей закон надасть можливість підвищити мотивацію громадян до проходження військової служби", – зазначили на сайті прес-служби президента. Закон вносить зміни у закони України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про військовий обов'язок і військову службу", "Статут внутрішньої служби Збройних сил України".Прийняті зміни дозволяють підвищити вік прийняття громадян до вищих військових навчальних закладів з 23 до 30 років.

Популярне: Наскільки можуть підняти мінімальну зарплату

Таким чином учасники АТО та операції Об'єднаних сил зможуть вступати на навчання та продовжувати військову службу як офіцери або сержанти.Також закон підвищує до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов'язаних-жінок.В особливий період військову службу, за новим контрактом, можна проходити від 1 до 10 років. Це сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткотривалим контрактом.

Новий закон дає можливість звільнитись чи укласти новий контракт військовослужбовцям, дія контрактів яких примусово продовжена після закінчення його строку в особливий період. Це ж стосується військовослужбовців, які уклали контракт до закінчення особливого періоду й оголошення демобілізації.

Закон також надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров'я до військової служби, продовжувати проходження служби.

Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, попри їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень.