Економіка України
Подобається

Як зміниться податок на нерухомість у 2018 році? Нововведення про які потрібно знати

18/05/2018
Як зміниться податок на нерухомість у 2018 році? Нововведення про які потрібно знати

Ставка податку істотно зросла

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням місцевої влади і не перевищують 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. До речі, в 2017 році мінімальна зарплата складала 3200 грн.

"Щоб кілька «пом'якшити» податковий ефект від такого значного підвищення мінімальної зарплати законодавець запропонував застосовувати до ставки понижуючий коефіцієнт 0,5. Київрада вирішила застосовувати коефіцієнт 0,75. Тому, в цьому році платіж за додатковий метр становитиме 24 грн, що майже в два рази більше платежу, який сплачувався в минулому році", – говорить Олександр Бородкін, партнер ЮФ « Василь Кісіль і Партнери », керівник практики « Будівництво та нерухомість » .

Для порівняння, в 2017 році ставка податку відповідно до рішення Київради була встановлена ​​в розмірі 1% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Іншими словами, за 1 кв. м, платили 13 грн 78 коп., оскільки мінімальна зарплата становила +1378 грн.

Таким чином, у 2017 році за квартиру загальною площею 100 кв. м потрібно було заплатити 551 грн 20 коп. податку на нерухомість. У 2018 року власники цієї ж квартири поповнять державну скарбницю на 960 грн.

«Пільгові» квадратні метри: хто не платить податок на нерухомість:

Законом передбачена пільгова площа нерухомості, за яку платити не потрібно. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.
Платити податок не доведеться власникам житлової та нежитлової нерухомості, площа якої не перевищує:

60 кв. м – для власників квартир;
120 кв. м. – для власників будинків;
180 кв. м – для різних типів об'єктів нерухомості, в тому числі їх частин (у разі одночасного перебування у власності платника податку кількох об'єктів, в тому числі їх частин).

Наприклад, якщо людина володіє квартирою площею 61 кв. м, то йому доведеться заплатити податок за 1 «зайвий» квадратний метр. Для власника столичної нерухомості ставка складе 24 грн.

Крім того, податок не потрібно платити з об'єктів нерухомості, що належать державі або територіальним громадам, дитячих будинків сімейного типу; об'єктів житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам; дітям, позбавленим батьківського піклування; дітям-інвалідам, яких виховують одинокі батьки; гуртожитків; промислової нерухомості; нерухомості, що використовується в сільськогосподарській діяльності; об'єктів нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів і їх підприємств; храмів; дитячих садків.


                         



Коментарі