Головні Новини
Подобається

Експерт розповів, коли Україна може отримати транш МВФ і що для цього потрібно зробити

30/04/2018
Експерт розповів, коли Україна може отримати транш МВФ і що для цього потрібно зробити

В України є шанс отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду ще до літа, але якщо не буде підвищення ціни на газ, не буде кредиту МВФ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Нагадаємо, в.о. держсекретаря США Джон Салліван закликав українську владу «подвоїти зусилля щодо реформ і дотримуватися програм МВФ, прийнявши законодавство для створення справді незалежного антикорупційного суду та підвищення тарифів на газ до паритетного до імпорту рівня».

Борис Кушнірук зауважив, що в України є шанс отримати черговий транш МВФ ще до літа.

«Якщо ми його не отримаємо до кінця червня – початку липня, я думаю, що ми його не отримаємо в цьому році взагалі, і в цьому випадку ми його не отримаємо у 2019 році теж. А там почнеться низка подій, які будуть обмежувати доступ до того, щоб ми отримали цей кредит», – зазначив гість програми.

Економіст наголосив, що якщо не буде підвищення ціни на газ, не буде кредиту МВФ. І, з його слів, якщо в цьому році є можливість забезпечити стабільність національної валюти (і ця стабільність буде забезпечена, навіть якщо Україна не отримає кредит МВФ), то у 2019-2020 роках країну очікує суттєве збільшення зовнішніх платежів.

«Враховуючи, що ми не будемо мати можливості залучати зовнішнє фінансування, нас очікує, з дуже великою ймовірністю, суттєве знецінення гривні і девальвація, відповідно, зростання цін і зниження добробуту населення», – зазначив гість програми.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, коментуючи пропозиції НАК «Нафтогаз України» щодо підвищення цін на газ для населення, заявив, що такими діями «Нафтогаз» підкладає свиню уряду України у переговорах із МВФ.

Популярне:Українців будуть штрафувати за відсутність печатки в паспорті

«Нафтогаз» не мав права цього робити, це не їхні питання – пропонувати ціни і визначати тарифи», – вважає гість програми.

Юрій Корольчук зауважив, що ціну на блакитне паливо у «Нафтогазі» запропонували правильну з огляду на ціни, які очікують влітку-восени на ринку газу в Європі – 11 тис грн для населення. Проте це мало би відбутися за умови дії правила імпортного паритету та існування ринку газу.