Головні Новини
Подобається

Під загрозою опинився тіньовий обіг пального в Україні

22/11/2017
Під загрозою опинився тіньовий обіг пального в Україні

Кабмін ухвалив рішення щодо затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників, які повинні бути у підприємствах, що здійснюють виробництво та обіг пального.

Про це йдеться в прес-релізі Мінфіну, що є в розпорядженні Укрінформу.

«Сьогодні уряд ухвалив рішення щодо затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників, які повинні використовувати ті підприємства, що здійснюють виробництво та обіг пального», – йдеться в повідомленні.

На виконання норм Податкового кодексу, з 1 січня 2018 підприємства, що здійснюють виробництво та обіг пального, мають бути обладнані витратомірами- та рівнемірами – лічильниками. Кабмін визначив порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також порядок передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку контролюючим органам.


Постанова передбачає, що: ДФС здійснює ведення Реєстру, підприємства щодня надсилають ДФС електронні документи із зазначенням обсягу обігу пального, в Реєстрі міститься інформація про розпорядників акцизних складів, витратоміри і рівнеміри (назва, модель, номер), добовий обсяг обігу та залишку пального за кожним резервуаром та кодом товарної продукції. 

Популярне: Ці виплати покриватимуть все: українським батькам призначили доплати до аліментів на дітей

Також  для внесення інформації до Реєстру від ручного введення до автоматичної передачі встановлено перехідні періоди в залежності від об'єму резервуара (понад 20 тис. куб. м – з 1 липня 2018, 1-20 тис. куб. м з 01.01.2019, менше 1 тис. куб. м – з 1 липня 2019). Це дозволить скоротити об'єми тіньового обігу пального та забезпечить справедливі умови для всіх гравців на ринку.