Технології
Подобається

Названі шість найкрутіших кіборгів сучасності

31/10/2017
Названі шість найкрутіших кіборгів сучасності

Злиття людини і робота перестає бути фантастикою

Кіборгізация людства поступово стає реальністю. Не конференції #Bdyhax, присвяченій проблемі сингулярності, родзинкою стали біохакери-любителі. Видання Guardian підготувало рейтинг шести найбільш яскравих учасників конференції.

Професор Кевін Уорвік став першою людиною, вживившою собі кремнієвий маячок. Пізніше він встановив собі цілий комплекс імплантатів і підключив їх до інтернету. Такою ж системою оснащена дружина Уорвіка.

Джеймс Янг втратив руку і ногу в результаті аварії. Комп'ютерні ігри надихнули його на створення протеза з USB-портом в зап'ясті і гніздом для крихітного дрона. Зараз Янг зібрав половину необхідної суми на більш легкий протез, керований імпульсами мозку.

Ніл Харбиссон бачив світ чорно-білим через вроджену хворобу. Антена, яку кіберхудожник вмонтував у власну черепну коробку дозволяє за допомогою вібрації відчувати різні частини спектру, включаючи інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання.

 

ПопулярнеУкраїнці не здогадуються, яке багатство лежить у них в гаманцях​

Тіана Сінклер демонструє телекинетичний нейроінтерфейс, що направляє енергію сконцентрованого уваги на управління зовнішніми об'єктами, в даному випадку — силою думки примушує літати квадрокоптер.

Роб Спенсер, режисер-документаліст, втратив око в дитинстві, в 2009 році вставив собі в очну ямку камеру і передавач. Багато людей, проте, сердяться на те, що Спенсер постійно знімає їх своєю камерою-оком. Хоча смартфони і так вже зробили нас, насправді, кіборгами, вважає режисер.

Крістіан Цельнер — один з учасників берлінського проекту Constitute. Шолом у нього на голові забезпечений камерами, що дозволяють бачити світ, як його бачать відмінні від людини живі організми. За словами Крістіана, "експеримент почали з зору хамелеона, але найбільшого успіху домоглися із зором коня. Мати очі по обидва боки черепа досить незвично, але дуже весело".