Дизайн
Подобається

День українських миротворців: історія та особливості свята героїв

15/07/2017
День українських миротворців: історія та особливості свята героїв


Сьогодні, 15 липня в країні відзначають День українських миротворців

Свято було затверджено постановою Верховної Ради № 292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців» від 21 травня 2013 року.

Як сказано в документі, в цей день вшановують мужність і перемогу, зразкового виконання службових обов’язків, вірність присязі учасників миротворчих операцій і забезпечення схоронності пам’яті славних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Також свято приурочене до висадки першої української миротворчої місії, в 1992 році, в колишній югославській республіці Боснія і Герцеговина.

За 25 років, в різний час, українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях в таких країнах: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ в Косово, Гватемала, Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака (Хорватія), Кувейт , Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ в Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Еритрея, місія ООН в Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго та ін.

На даний момент понад 400 українських солдатів та лікарів беруть участь в миротворчих місіях по всьому світу. З 1992 року в 25 міжнародних операціях взяло участь понад 42 тисяч українських бійців.

популярне: Хто краде гроші зі смартфонів українців

За 25 років проведення місій загинуло 54 миротворця з України. В Югославії та Іраку загинуло найбільша кількість – 33 солдата.

Відзначимо, що країни – учасниці миротворчих операцій ООН відзначають Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй 29 травня (встановлений рішенням Генасамблеї ООН від 11 грудня 2002 года).