Корпорація Microsoft планує до 2020 року створити прототип ДНК-системи зберігання даних в хмарі.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", з посиланням на повідомлення компанії.
За словами компанії, ланцюги, що імітують біологічний матеріал, зможуть потенційно вирішити проблему розміщення величезних обсягів інформації.
За даними компанії, один грам ДНК-матерії здатний зберігати 216 петабайт даних, всі існуючі дані, розміщені на подібному носії, важили б трохи більше 200 кг.
"Ще однією перевагою зберігання даних на біологічній матерії є те, що вона на відміну від різних дискет і накопичувачів, за визначенням універсальна і не зможе застаріти", – йдеться в повідомленні.
"ДНК виграє і з точки зору довговічності: вона зношується набагато повільніше металевих накопичувачів – термін служби складає понад 500 років", – додає Microsoft.
У 2016 році компанія закупила 10 млн синтетичних ДНК-ланцюгів у Twist Bioscience. У липні минулого року на штучні спіралі ДНК було записано 202 мегабайта даних.
дивіться також: Лайфхак для жителя багатоповерхівки: як урізати платежі на третину
"Процес запису і транскрибування даних в четверичній системі ДНК є, по-перше, дуже дорогим, по-друге, займає тривалий час", – відзначають в Microsoft.
"Щоб зробити процес масовим, його потрібно здешевити в 10 тис разів, а також збільшити швидкість запису даних з 400 байтів до 100 мегабайтів в секунду", – додають в компанії.
За даними дослідницької компанії IDC, кількість даних в світі подвоюється кожні два роки і до 2020 року вона дорівнюватиме 44 трлн гігабайт.
Нагадаємо, корпорація Microsoft представила спеціальну версію сервісу Skype, призначену для використання на територіях з повільним інтернет-з'єднанням і дорогим трафіком.