Новий метод дозволяє лікувати переломи за лічені тижні без гіпсу та металевих імплантів
Генетики знайшли спосіб, як у найкоротші терміни зрощувати переламані кістки та обходитися без важких та незручних гіпсів. Відновлювати кісткову тканину будуть за допомогою ультразвуку та методів генної інженерії.
Часто люди отримують дуже серйозні переломи, наприклад під час ДТП, і деякі випадки виявляються настільки важкими, що для лікування доводиться звертатися до пересадок донорських тканин або установлення металевих імплантів. Складність таких операцій полягає ще й у дефіциті здорових донорських тканин, тому часто їх беруть у самого пацієнта, видаляючи частину кісток з інших місць, – пише Science Translational Medicine.
Проте вчені з Лос-Анджелесу знайшли спосіб, як швидко відростити нову тканину та обійтися без складних операцій. Для цього використали каркас із колагену – волокна білка, який виконує роль будівельного матеріалу у хрящах, кістках, а також шкірі.
дивіться також: Лайфхак для жителя багатоповерхівки: як урізати платежі на третину
Сітка із волокон колагену витягує стовбурові клітини та "змушує" їх заплутуватися серед цих ниток. Також медики за допомогою ін’єкцій вживлювали особливий ген, який направляв лікування у необхідну колію, після цього використовували ультразвук, який допомагав генетичному матеріалу проникати до клітинних ядер.
Як показали лабораторні експерименти на молодих свинях, за вісім тижнів навіть складні переломи повністю заживали.
Крім того, за словами дослідників, нова тканина практично нічим не відрізнялась від "рідної" та була такою ж міцною.
Наступним етапом досліджень будуть клінічні випробування на старих тваринах, а згодом і на людях.