Дизайн
Подобається

Свій бізнес: яке діло приносить найбільший дохід

27/03/2017
Свій бізнес: яке діло приносить найбільший дохід

Офісній кар'єрі жителі Дніпра все частіше вважають за краще власну справу. 

Популярное: Мільйонам українців пенсії підвищать майже в два рази: подробиці “осучаснення”


"Дійсно, все більше людей приходять до думки, що краще працювати на себе. Це зручно не тільки через гнучкого графіка, але і дозволяє регулювати власний заробіток. Останнім часом йде відтік персоналу з салонів краси, швейних фабрик, бюро перекладів, адже багато співробітників починають свою справу. Наприклад, одна з наших учениць відкрила невелике ательє на дому і щомісяця заробляє близько 30 000 гривень, хоча до цього працювала на виробництві, отримуючи всього 3000 гривень", – розповідає консультант Школи бізнес-стратегій Анна Мансурова.

Перш ніж спалити мости і попрощатися з роботодавцем, експерт радить скласти детальний план. Якщо ви шиєте, потрібно розуміти, хто купить ваш одяг, якщо надаєте салонні послуги, варто налагодити приплив клієнтів, якщо колишні вирішать залишитися в салоні.

"У будь-якому випадку свій бізнес потрібно реєструвати, якщо мають намір заробляти хороші гроші. Багато стали йти з роботи, тому що роботодавці економили, не оформлюючи працівників. За це загрожує штраф близько 100 000 гривень. Дехто примудряється покладати фінансові зобов'язання на співробітників або просить їхоформитися і платити податок зі свого заробітку. Тому простіше відразу працювати на себе", – говорить Мансурова.

Медсестра за освітою Дніпрянка Марія Скуратова кілька років тому закінчила курси косметологів і влаштувалася на роботу в салон. "Відпрацювавши медсестрою в лікарні і приватній клініці п'ять років, я зрозуміла, що на ці гроші нормально жити неможливо. Косметологія мені давно подобалася, до того ж освіта дозволяє займатися всіма видами ін'єкцій і складними пілінгу, я знаю, що робити в екстреній ситуації. Але в салоні краси працювати було непросто. По-перше, половину заробітку я віддавала господарці, а за свої гроші купувала всі витратні матеріали. По-друге, кількість клієнтів безпосередньо залежало від того, наскільки активно салон рекламує мої послуги. Вийшло так, що господиня стала залучати клієнтів манікюром, а до мене приходили тільки колишні клієнти. Та й офіційного оформлення в салоні не було, тому я вирішила почати свою справу", – розповідає Марія. Послуги на дому обходяться її клієнткам дешевше, але заробіток косметолога при цьому зріс удвічі.

Почати свою справу можна, навіть не володіючи талантами, адже обороти набирають продажу текстилю та продуктів. Багато фабрик пропонують продукцію за ціною дрібного опту при покупці від 2000 гривень, дозволяючи робити націнку до 50%. "Але, готуючи або поширюючи продукти, варто бути дуже обережними. Якщо в результаті реалізації неякісного товару справа дійде до суду, є шанс отримати реальний термін. Вже були прецеденти, коли офісні співробітники отруїлися домашніми обідами, кухарям довелося виплатити компенсацію в 50 000 гривень", – розповідає бізнес-консультант Анна Мансурова. Перш за все експерт радить знайти надійного постачальника продуктів, а краще вибрати продукти з тривалим терміном зберігання, такі як горіхи, сухофрукти, кава, шоколад.