В Україні різко виріс попит на послуги приватних детективів, у деяких з них в буквальному сенсі аврал через численні звернення клієнтів. Що саме перевіряють українці і в чому причина буму.
Популярне: Газова революція в Україні: в Кабміні обіцяють кардинальні зміни
Як розповіли нам в Асоціації приватних детективів, якщо ще пару років тому до сищиків зверталися десятки клієнтів в рік, то зараз рахунок пішов на сотні.
"Однозначно є зростання звернень. Справа в тому, що раніше суспільство сприймало нашу роботу як дивину – люди вважали, що детективи сидять мало не в окопах і звідти ведуть стеження за невірними дружинами або чоловіками. Але все змінилося в останні роки, міфи розвіялися" , – пояснює виконавчий секретар Асоціації Ігор Цмінський.
За його словами, зараз найпопулярніших послуги три. "Перше: зараз до нас звертаються все більше представників бізнесу. Справа в тому, що у багатьох з них перервалися партнерські відносини з Росією, з'явилася потреба вивчати нові ринки і порядність їх представників. Простіше кажучи, ти продаєш трубу, а ми шукаємо покупця, збираючи про нього інформацію. Друге і третє напрямки з'явилися через непросту ситуацію в країні. Це різкий сплеск запитів на пошук родових коренів. тобто тепер ми займаємося і генеалогічними розслідуваннями. Люди зацікавлені дізнатися про своє національне коріння, щоб скористатися цим для еміграції та працевлаштування. Замовлення є і від українців, і від іноземців", – розповідає Цмінський. Третій напрям, за його словами, – мистецтво переговорів: "Тобто детективи виступають третьою стороною для згладжування конфліктів. Чому? Тому що детективи мають у своєму розпорядженні більшу інформацію про учасників переговорів, ніж звичайні медіатори".
За даними приватних Шерлоків, останнім часом чимало звернень і від батьків, які хочуть витягнути своїх дітей з поганих компаній, ще частина звернень традиційна – вивести на чисту воду невірних дружину або чоловіка.
У МВС уточнюють, що робота детективів поки не зовсім легальна. "Їх діяльність в кроці від легалізації – відповідний законопроект був прийнятий в першому читанні. Зараз вони працюють під виглядом юрисконсультів", – сказав нам речник МВС Артем Шевченко. В середньому вартість послуг Шерлоків стартує від 10 тис. грн.