Дизайн
Подобається

Самоклеюча плівка, що це таке?

09/03/2017
Самоклеюча плівка, що це таке?

Самоклеюча плівка – це матеріал, який володіє практично необмеженими можливостями: широка сфера застосування, реалізація дизайнерських фантазій, безпека для здоров’я, а крім того довговічність.

Самоклеюча плівка вважається речовиною водонепроникним, тобто її можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Крім того вона не боїться високих температур і витримує до 80 0С, можу порекомендувати печать на самоклеющейся пленке.

На сьогоднішній день є більше 500 забарвлень самоклеющейся плівки: під мармур і камінь, велюр і оксамит, під дерево, вітражна і дзеркальна. Незліченні візерунки, структури, кольору і умілі поєднання, включаючи крім того спеціальний асортимент бордюрів, відкривають необмежені можливості для дизайнерів.

Однотонні самоклеющиеся плівки насичених кольорів, матові і глянсові, з орнаментами, малюнками і структурами, з невигадливим витонченістю або з модним металевим блиском, самоклеющиеся плівки для чисто декоративної обробки або для більш практичних цілей, для підкреслення окремих деталей оформлення або для повного оновлення обстановки – самоклеючі плівки вкрай широко використовуються всюди. наприклад, оновити меблі за допомогою самоклеющейся плівки набагато вигідніше, ніж придбати нову.

Крім того, якщо потрібно вберегти віконця від цікавих поглядів, не використовуючи фіранки, прозора вітражна самоклеюча плівка – це найкраще рішення.

Самоклеючі плівки з декором під дерево охоплюють близько 70 різноманітних малюнків, починаючи з класичного дуба і сосни, тропічних порід дерева, бука і до химерних фантастичних малюнків. Палітра візерункових плівок тягнеться від прозорих тиснених плівок і прозорого візерункового скла для прикраси вікон до фантастичних узорів і дитячих мотивів, а спеціальні узори під плитку, під мармур і рельєфні візерунки дають можливість дешево і швидко відтворити природний матеріал. Існує крім того самоклеюча плівка, яка завдяки особливому ущільненню, призначена навмисно для поверхонь, що піддаються сильним навантаженням.

Загальні рекомендації по роботі з самоклеющейся плівкою:

1. Основа, яку потрібно обклеїти самоклеющейся плівкою, повинна бути чистою, гладкою, без жиру і пилу. Ідеальною основою є дошки з лаковим покриттям, очищені від пилу.

Дошки в відсутності лакового покриття грунтуються за допомогою поліефірного або грунтового лаку, а в разі необхідності за допомогою метилового шпалерного клею.

Шорсткі, пористі поверхні (дерево, фанера, стружка-плита, матерія, пробка, керамічна плитка, гіпс, штукатурка і т. Д.) Повинні бути сухими, без пилу. При необхідності поверхню можливо обробити ґрунтовкою.

Нерівні або растрескавшиеся основи вирівнюються за допомогою шпаклювальної маси і відшліфовуються. Потім їх потрібно зачистити і покрити складом грунтовки (на основі акрилу) – це потрібно для забезпечення максимальної міцності приклейки самоклеющейся плівки.

2. Нарізка. Нарізку полегшує сантиметрова сітка (шкала), яка надрукована на зворотній паперовій стороні самоклеющейся плівки. При нарізці довгих, рівних шматків рекомендується різати ножем уздовж лінійки. Нарізку рекомендується проводити із запасом в 2-3 см. Якщо самоклеюча плівка має узор з раппортом, тоді потрібно розрізати по лицьовій стороні. Самоклейка плівка з малюнком “під плитку” нарізається по швах “плитки”.

3. Наклейка. На зворотному боці самоклеющейся плівки, на папері, в картинках зображено керівництво по роботі з самоклеющейся плівкою. Слід відокремити папір від самоклеющейся плівки приблизно на 5 см, потім прикласти плівку до поверхні і приклеїти відокремлений край. Через цього слід повільно рівномірно зволікати однією рукою папір з частини самоклеющейся плівки.

Іншою рукою слід розгладжувати плівку м’яким рушником. Пригладжувати потрібно від центру до країв – цим можливо уникнути утворення повітряних бульбашок. Якщо в деяких місцях все-таки залишаться подібні бульбашки, то їх слід проколоти голкою, обережно випустивши повітря з-під самоклеющейся плівки.

Якщо самоклеюча плівка приліплена неправильно, то нова піддається коректуванню самоклеющаяся плівка приклеюється остаточно тільки лише через кілька годин, таким чином плівку можна зняти з твердої підстави і наклеїти по-новому.

4. Обклеювання великих поверхонь. Їх можливо обклеювати, тільки якщо вони добре вбирають вологу. Потрібно покрити таку поверхню клеєм для шпалер і, поки клей вологий, наклеїти плівку, підігнавши її в потрібну позицію. Потім потрібно притиснути її за допомогою ганчірки або губки і розгладити.

5. У разі якщо самоклеюча плівка прилипає дуже швидко, слід посипати поверхню пудрою або тальком. В цьому випадку самоклеюча плівка прилипне не так швидко, що дозволить зміщувати її до потрібної позиції. При виникненні бульбашок слід проткнути плівку голкою або шпилькою і випустити повітря.

6. Наклеювання на скло, синтетичні матеріали і метал. Поверхня трохи змочується водним розчином з додаванням миючого засобу. Потім слід повністю видалити з самоклеющейся плівки оборотну паперову сторону і покласти плівку на зволожену основу. Так стане легше підганяти плівку в потрібну позицію. Коли бажане положення досягнуте, слід нескладно притиснути плівку і за допомогою ганчірки або губки, розгладити поверхню у напрямку до країв і донизу, видаляючи воду.

Турбота за самоклеючими плівками

Типово для очищення досить теплої води з миючим засобом. Якщо бруд не відмивається, в такому випадку можливо видалити її за допомогою етилового спирту. Заборонено застосовувати засоби з дряпаючими компонентами, нітроразбавітелямі, ацетоном або миючим бензином. Якщо по краях самоклеющейся плівки виступив клей – слід змочити ганчірку в спирті і стерти його. Для велюрових плівок рекомендується застосовувати теплу воду.