Економіка України
Подобається

Незабаром українцям доведеться заплатити податок на нерухомість: за що і скільки

07/03/2017
Незабаром українцям доведеться заплатити податок на нерухомість: за що і скільки

Податок в зв'язку зі зростанням мінімалки значно зросте наступного року, 2017-го українці заплатять за 2016-й

Минулого року за кожен зайвий квадрат українці платили до 3% від мінімальної зарплати, цього року ставку знизили до 1,5%. При цьому законом визначається тільки максимальний розмір податку, міська влада має право встановити будь-яку ставку в межах від 0 до 1,5% від мінімалки. Така ж ситуація і з площею, за яку потрібно платити податок. Для квартири вона має бути не менше 60 квадратів, а для будинків – 120 квадратів.

Платіжки приходитимуть українцям до першого липня цього року. Цього року доведеться заплатити податок за минулий рік, а 2017-го – за 2016-й. Тому і заробітна плата враховуватиметься станом на минулий рік. Тоді мінімалка в Україні була 1378 гривень. Наприклад, в Києві ставка податку – 1%, при цьому податок потрібно платити за квартиру площею більше 60 квадратів. Якщо родина живе в квартирі площею 100 квадратних метрів, доведеться заплатити 551,2 гривні податку. Уже наступного року за таку ж квартиру в зв'язку зі зростанням мінімальної зарплати доведеться заплатити 1280 гривень.

ПопулярнеСусіди не розуміли, навіщо вона перебралася жити з дому в контейнер. Побачене в контейнері їх вразило (ФОТО)

Якщо загальна площа квартири (або декількох квартир) – від 300 квадратних метрів, або площа будинку від 500 квадратних метрів, додатково доведеться заплатити "податок на розкіш" – ще по 25 тисяч гривень за кожен із зазначених об'єктів.

Платити доведеться за:

  • Житловий будинок
  • Прибудова до будинку
  • Квартира
  • Кімната в комуналці
  • Будинок на дачі

За несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ). Відповідно до цієї статті, максимальна сума штрафу – 8500 гривень. У Фіскальній службі заявляють, що податок на нерухомість існує в усіх країнах Європи. До слова, минулого року за рішенням органів місцевої влади 1% від мінімалки з кожного метра стягували в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% – в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Сумах.