Безподаткове життя скоро залишиться в минулому для жителів Саудівської Аравії, оскільки влада країни схвалили введення податку на додану вартість, запропонованого Міжнародним валютним фондом (МВФ), передає Корупція Маркет
5%-й збір буде застосовуватися до певних товарів у відповідності з угодою шести країн Ради співробітництва в Перській затоці, яка була досягнута ще в червні 2016 р.
Жителі багатого енергоресурсами регіону вже давно користуються благами безподаткового життя і субсидованим існуванням, однак обвал цін на сиру нафту в 2014 р. призвів до масових скорочень та активного пошуку нових доходів.
Саудівська Аравія є найбільшим в світі експортером нафти і найбільшою економікою в Аарабском регіоні. Країна заморозила великі будівельні проекти, скоротила зарплати членам кабінету міністрів і заморозила зарплати державним службовцям, щоб впоратися з рекордним дефіцитом бюджету в минулому році, який досяг $97 млрд.
Королівство тепер прагне розширити свою інвестиційну базу і підвищити ненафтові доходи бюджету в рамках зусиль по диверсифікації економіки. Крім того, саудити прагнуть збалансувати свій бюджет до 2020 р.
Кабінет прийняв рішення затвердити єдиний договір про податок на додану вартість, захід буде здійснюватися членами Ради співробітництва країн Перської затоки, повідомляє агентство Saudi Press Agency. Також був підготовлений і королівський указ.
Така міра була прийнята відповідно до рекомендацій МВФ для країн Перської затоки, які включали в себе заходи підвищення акцизів і введення податку на додану вартість, щоб допомогти країнам регіону адаптуватися до зниження цін на нафту, яке призвело до уповільнення зростання економіки країн регіону.