Розмова між керівниками першого і третього найбільших світових експортерів відбулася в рамках розгортання глобального обговорення про майбутнє вільної торгівлі у світлі політики президента США Дональда Трампа.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр-міністра Китаю Лі Кецян підтримали зміцнення тісних торговельних зв'язків між своїми державами, сигналізуючи про те, що світове співтовариство проти політики протекціонізму, з якою має намір дотримуватися новий президент США.
Політики провели телефонну розмову в середу. Прем'єр-міністр Китаю прийняв запрошення Меркель відвідати Німеччину для більш конкретних переговорів з торговим і економічним питанням.
Меркель і Лі Кецян, за словами прес-секретаря уряду Німеччини Штеффена Зайберта, підтримали вільну торгівлю і збереження існуючого світового порядку. Він також додав, що переговори про європейсько-китайському інвестиційній угоді незабаром повинні підійти до успішного завершення.
Розмова між керівниками першого і третього найбільших світових експортерів відбувся в рамках розгортання глобального обговорення про майбутнє вільної торгівлі у світлі політики президента США Дональда Трампа, його рішення вийти з Тихоокеанського торговельного партнерства і посилити політику протекціонізму. Кульмінацією обговорення може стати саміт G20, який відбудеться в липні цього року в німецькому Гамбурзі.
Ангела Меркель, яка балотується на четвертий термін на виборах у Німеччині у вересні, неодноразово висловлювала свою стурбованість з приводу загрози протекціонізму. Президент Китаю, у свою чергу, порівняв подібну політику з «замиканням себе в темній кімнаті».
Крім того, Меркель і Лі Кецян зазначили, що країни повинні прагнути до відкритості. Подібні заяви контрастують з інавгураційною промовою Дональда Трампа, яку він виголосив минулої п'ятниці і закликав захищати Америку від руйнівного впливу інших країн, які відбирають у США робочі місця і продукцію.
В інтерв'ю журналістам прем'єр-міністр Китаю ще раз підтвердив, що його країна підтримує світову торгівлю і готова стати якорем стабільності і зростання. Він зазначив, що на розвиток країн набагато краще позначається торгівля з іноземними партнерами та інвестиційні активності, ніж будівництво бар'єрів.
Німецький уряд також висловилося проти припинення торгових відносин. За словами віце-канцлера Зігмара Габріеля, гасла, які намагається донести Америка і деякі інші країни, дуже небезпечні для світової економіки.