Економіка світу
Подобається

13 рішень Трампа, які обвалять нафтові ціни

28/01/2017
13 рішень Трампа, які обвалять нафтові ціни

Трамп обвалить нафтовий ринок і це страшніше, ніж санкції.

13 рішень Трампа, які обвалять нафтові ціни:
1. Продаж стратегічної нафти.
2. США мають намір припинити закуповувати нафту з країн ОПЕК.
3. Заборона на імпорт нафти.
4. Ослаблення регулювання добувної галузі.
5. Перегляд екологічних висновків з найбільших інфраструктурних проектів.
6. "Революція" у сфері шельфового видобутку газу і нафти.
7. Заохочення і субсидування внутрішнього видобутку.
8. Розширення експорту.
9. Ведення загороджувальних мит на ввезення нафти.
10. Будівництво Keystone і Dakota Access Pipeline.
11.«Прикордонне податкове коригування» (BAT).
12. Зняття обмежень на видобуток сланцевої нафти в країні.
13. Зростання інвестицій, кількості активних бурових і видобутку.

1. До чого призведуть плани Дональда Трампа відмовитися від нафти ОПЕК.

США під керівництвом Дональда Трампа намір припинити закуповувати нафту з країн ОПЕК, що викликає стурбованість нафтового картелю. Якщо команді Трампа вдасться реалізувати всі свої ініціативи, спрямовані на зростання видобутку в Штатах і фактична заборона на імпорт нафти, нафтової ринок чекають нові потрясіння.

!Пропозиція знову буде значно перевищувати попит, що не тільки знецінить зусилля ОПЕК і інших виробників, але і призведе до нового обвалу нафтових цін.

Країни ОПЕК почали консультації у зв'язку з новою енергетичною політикою США, заявленої адміністрацією Дональда Трампа. Про це повідомив генеральний секретар Організації Мохаммед Баркиндо.

У програмній заяві адміністрації нового президента США говориться, що при Дональда Трампа країна має намір домогтися енергетичної незалежності від ОПЕК, скоротити регулювання в енергетиці і здійснити «революцію» у сфері шельфового видобутку газу і нафти.

«ОПЕК дочиста висмоктує гроші з наших гаманців», – заявив Трамп минулого тижня.

За даними американської Energy Information Administration, США в 2016 році імпортували близько 7,8 млн барелів на добу, причому близько 41% припадало на поставки з країн ОПЕК (в першу чергу з Саудівської Аравії і Венесуели). З незалежних виробників більше всіх в Штати поставляє Канада (також близько 41%).

Партнер компанії Rusenergy Михайло Крутіхін говорить, що якщо всі заходи, заплановані адміністрацією Трампа, будуть реалізовані, у Штатів є хороші шанси значно знизити залежність від поставок з країн ОПЕК від імпорту нафти в цілому.

Мова йде про заохочення і субсидування внутрішнього видобутку, розширенні експорту, і навіть введення загороджувальних мит на ввезення нафти.

«Якщо все це буде реалізовано, на світовому ринку знову виявиться більше нафти, ніж потрібно, зросте навіс пропозиції над попитом, з яким ОПЕК вже нічого не зможе зробити, – попереджає Крутіхін. – Це означає початок нових цінових воєн, демпінг в боротьбі за частку ринку, що згубно позначиться для країн, які «сидять на сировинній голці».

До речі, голова Рахункової палати Тетяна Голікова в середині січня говорила, що, незважаючи на позитивні зрушення в економіці, Росія все ще «сидить» на тій самій «нафтовій голці».

Таким чином, реалізація планів Трампа може нівелювати ефект, якого вдалося домогтися ОПЕК і незалежним виробникам (в тому числі Росії), уклавши угоду про обмеження видобутку.

2. Commerzbank: дозволивши будівництво Keystone і Dakota Access Pipeline, Трамп обвалить ціни на нафту.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, що відкриває шлях до будівництва трубопроводу Keystone XL, що раніше заблокував Барак Обама. Цей трубопровід дозволить перекачувати понад 800 тис. бар. нафти в добу від нафтоносних пісків Канади до сховища в Кушинга, звідки сировина піде до узбережжя Мексиканської затоки.

Keystone XL вдарить по Мексиці і Венесуелі, які постачають важкі сорти нафти.

Трамп вирішив стримати свої передвиборчі обіцянки, що стосуються посилення американськогосировинного сектора. Про це говорить ряд підписаних ним на цьому тижні указів щодо подальшого будівництва таких нафтопроводів, як Keystone XL і Dakota Access Pipeline, чому активно опирався Барак Обама. Крім того, на державних сайтах активно подчищается інформація, пов'язана з екологією та зміною клімату (нафтовики та їхні лобісти люблять говорити, що нафта завжди знайде дорогу на ринок, незалежно від того, заблоковано або немає будівництво конкретної «труби»).

Dakota Access Pipeline буде прокачувати 470 000 б/д нафти з Баккена на Середній Захід, а потім і на переробні заводи узбережжя Мексиканської затоки (за оцінками Wood Mackenzie, залізнична перевезення чорного золота додає до ціни бареля $12, а прокачування по нафтопроводу – лише $7, що, враховуючи поточні ціни, є великою різницею). За даними сайту Dakota Access Pipeline, її будівництво «дозволить обійтися без 500-740 залізничних цистерн і/або більш ніж 250 автоцистерн, необхідних для перевезення нафти кожен день».

Таким чином, будівництво цієї труби відчутно скоротить вартість транспортування чорного золота з Баккена і в цілому зробить видобуток в цьому басейні економічно більш життєздатною. Наслідком стане зростання інвестицій, кількості активних бурових і видобутку.

Іншими ініціативами Дональда Трампа в цій області є послаблення регулювання добувної галузі та перегляд екологічних висновків з найбільшим інфраструктурним проектам, який дозволить бурити на нових територіях. Ще більш важливою є так звана «прикордонна податкова коригування» (BAT). За оцінками Goldman Sachs, у разі її здійснення обсяг видобутку в США виросте до 2018 року на 1.5 млн б/д (або на 0.75 млн б/д, якщо BAT не буде застосована).

3. Протекціонізм Трампа може підірвати зусилля ОПЕК – eToro.

Як Трамп і обіцяв, Штати вийшли з Транстихоокеанского партнерства. І такі протекціоністські заходи можуть бути "не за горами". Одним з таких заходів може стати зняття обмежень на видобуток сланцевої нафти в країні. Очевидно, це загрожує планам ОПЕК та інших незалежних виробників, які в кой-годи зважилися на спільні зусилля для стабілізації ринку. Так що якщо в найближчі дні Трамп підніме цю тему, барель Brent може показати досить різке падіння навіть на попередніх коментарях з цього питання.

Все це, а також інші аспекти економічної політики нового президента США, призведе до зростання інфляційних очікувань в країні і зміцненню американської валюти.

!Зростання видобутку і сильний долар можуть з часом відправити світові ціни на нафту в нове піку.

4. США вже в січні почнуть продаж нафти зі стратегічного резерву.

Міненерго США розпочинає реалізацію плану з продажу нафти зі стратегічного резерву. До кінця місяця на ринок надійде 6,4 млн барелів "чорного золота" з двох госрезрвуаров в Техасі. Контракти на реалізацію сировини укладені з донькою британо-голландського концерну Shell і американською Phillips 66 за підсумками аукціону, у якому взяли участь понад 20 компаній. Постачання почнуться в лютому і будуть тривати до квітня, повідомило в четвер Міненерго США.

До кінця року з стратегічного резерву буде вилучено і продано ще більше 10 млн барелів, а загальний обсяг продажів, які будуть тривати до 2025 року, складе 190 млн барелів, що еквівалентно майже третини накопиченої Міненерго нафти.

Виручені кошти підуть на модернізацію нафтосховищ, які виробили свій ресурс, а також на покриття дефіциту американського бюджету. Відповідне рішення конгрес схвалив у листопаді.

Прийняте в США в 2015 році законодавство наказав зробити в 2017-2020 роках такі продажі на суму$2 млрд, необхідних для реалізації програми модернізації стратегічного нафтового резерву.

У 2018м році з резерву планується продати 25 млн барелів, у 2019м – 22 млн барелів. Максимальні продажі – на 35 млн барелів на рік – відбудуться в 2024 і 25 рр.

Стратегічний резерв нафти був офіційно створений у США в 1973 році – після того, як країни ОПЕК відмовилися постачати сировину у Штати, протестуючи проти підтримки Вашингтоном ізраїльській агресії на Близькому Сході. Заявленою метою резерву було забезпечення 90 днів автономного існування в умовах повної зупинки імпорту.

Закупівлі нафти в резерв почалися в 1977-му році. Основна частина (511 млн барелів) була зібрана до 1986 року. Нова порція закупівель (понад 140 млн барелів) була здійснена у 2000-х після приходу до влади ставленика нафтового лобі Джорджа Буша молодшого.

Найбільшу продаж нафти з резерву (30 млн барелів) США провели в 1991-му році, коли війна в Кувейті обірвала поставки на світовий ринок.

Станом на 13 січня в 4 сховищах в соляних пластах в штатах Техас і Луїзіана містилося 695,1 млн барелів нафти. Це означає, що сховища були заповнені приблизно на 97%.

Американський нафтовий резерв -695,1 млн барелів нафти – є найбільшим у світі та належать уряду.