Економіка світу
Подобається

Китай народжує – Україна заробляє: “бебі-бум” у Піднебесній може стати хорошим поштовхом для українського бізнесу

27/01/2017
Китай народжує – Україна заробляє: “бебі-бум” у Піднебесній може стати хорошим поштовхом для українського бізнесу

При виході на китайський ринок дитячого харчування необхідно врахувати масу нюансів – від назви торгової марки, особливостей культури споживання – до оформлення упакування і маркетингу, інформує Корупція Маркет

Скасування політики "одна сім'я – одна дитина" в Китаї виявилася "дуже своєчасною і дуже ефективною".

Завдяки тому, що середній клас в КНР активно зміцнюється, нарощуючи свої доходи, обсяг продажів дитячого харчування щорічно збільшується в середньому на 18%.

При тому, що сьогодні на весь Азіатсько-Тихоокеанський регіон припадає 49% світового ринку, на Китай, за різними оцінками, відводять 28-32%. 

У грошовому вираженні обсяг цього ринку на даний момент вже становить майже $30 млрд на рік.

А до 2020 року, за прогнозами аналітиків, Китай забезпечить 45% світового попиту на продукти харчування і товари для догляду за дітьми.

Про це пише у своїй колонці на Forbes.ua економічний експерт В'ячеслав Лисенко.

Іноземні бренди займають більше 80% ринку дитячого харчування в КНР.

Для українських виробників ринок дитячого харчування КНР можна розглядати як перспективний. Він далекий від насичення і незбалансований: понад 70% – це молочні суміші, і лише 20% припадає на каші і 3% – на інші види харчування.

При виході на ринок КНР необхідно врахувати масу нюансів – від назви торгової марки (її інтелектуальна захист і благозвучність на китайській мові), особливостей культури споживання – до оформлення упакування і маркетингу

Китайці воліють іноземні бренди, що певною мірою спрощує процедуру просування нової торгової марки (головне, щоб вона здійснювалася не на території Китаю).

Найбільш гострою на сьогодні є проблема відсутності українських торгових марок, однозначно розпізнаваних китайським споживачем.

"Але це – не безвихідна ситуація: лояльність до брендів виховується, а їх впізнаваність нарощується. У компаній повинні з'явитися експортні стратегії, змінені під ринки конфуціанського ареалу. Їх презентаційні матеріали повинні бути перекладені на китайську мову, а реклама, створена місцевими PR-компаніями, повинна звучати по радіо, закликати зі сторінок газет і журналів, з'являтися на екранах телевізорів", – радить експерт.

Також відчутно піде на користь просування українського дитячого харчування на ринок КНР участь лідерів національного ринку в ключових виставках харчової продукції, представлення її на провідних онлайн-майданчиках, демонстрація продукції на полицях українського павільйону Всесвітнього центру імпортних продуктів харчування в Шеньчжені.

"І якщо реалізувати ці кроки в правильній послідовності, то китайський ринок може стати "новим Ельдорадо" для українських виробників", – впевнений В'ячеслав Лисенко.