Графічний ключ замість традиційного пароль або PIN-коду використовують приблизно 40% власників смартфонів і планшетів під управлінням операційної системи Android.
Дослідники з Ланкастерського університету (Великобританія), Північно-західного університету (Китай) і Університету Бата (Великобританія) продемонстрували, як за менш ніж п'ять спроб розблокувати пристрій, захищене подібним способом, повідомляє 3Dnews».
Для здійснення експерименту їм знадобилося всього дві речі: відеозапис, на якій відображений процес розблокування гаджета, і спеціальне програмне забезпечення на базі технології машинного зору. Особливих вимог до відеоролика немає – на ньому може не бути видно зображення на екрані смартфона, діагональ останнього значення не має. Запис може бути зроблена на камеру мобільного телефону з відстані до двох з половиною метрів, а якщо застосовується більш якісна знімальна апаратура, наприклад, цифрова дзеркальна камера, то відстань до об'єкту зйомки може досягати дев'яти метрів.
Відзняте відео обробляється за допомогою програми, алгоритми якого дозволяють розпізнати руху руки «жертви» і на підставі отриманої інформації запропонувати оператору найбільш ймовірні варіанти ключа. Для експерименту дослідники взяли 120 унікальних «патернів», створених незалежними учасниками експерименту, тобто простими користувачами. З них їм вдалося зламати понад 95 %. Як з'ясувалося, чим складніше малюнок, тим легше його скопіювати. Пояснюється це тим, що складні графічні паролі складаються з більшого числа ліній, що дозволяє алгоритму програми звузити діапазон можливих варіантів.