Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги за зобов'язаннями в іноземній і національній валютах Вірменії на рівні "В+", передає Корупція Маркет
Як повідомляється в прес-релізі агентства, прогноз – "стабільний".
Довгостроковий рейтинг пріоритетних незабезпечених облігацій в іноземній валюті також підтверджений на рівні "В+".
Стеля рейтингу країни залишений на рівні "ВВ-", короткострокові рейтинги за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті – "В".
Рейтинги Вірменії підтримуються більш високим доходом на душу населення і більш сприятливими індикаторами розвитку людського потенціалу та якості управління щодо порівнянних емітентів, а також ефективної грошово-кредитною політикою і подовженням строків звернення держборгу, наголошується в повідомленні.
"У той же час негативний вплив на рейтинги надають високий чистий зовнішній борг, великий дефіцит бюджету, який зумовлює зростаюче боргове навантаження, значна доларизація банківського сектора і напруженість у відносинах з деякими сусідніми країнами", – вважають аналітики Fitch.
За їх прогнозом, ВВП Вірменії прискориться до 2,1% в поточному році і 3,1% у 2018 році після підвищення на 0,8% за підсумками минулого року, що обумовлено поліпшенням ситуації в російській економіці і очікуваним помірним відновленням сировинних цін.
"Вірменія демонструє здатність абсорбувати шоки і проводить ефективну монетарну політику", – наголошується в прес-релізі.
Річна інфляція як і раніше мала від'ємне значення в листопаді (-0,6%), однак цей показник повинен поступово змінюватись у бік цільового рівня центрального банку – 4% в 2017-2018 рр ..
На початку грудня Вірменія пройшла четверту перевірку реалізації програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду (Extended Fund Facility). Міжнародні резерви зросли до $2,2 млрд (п'ять місяців від поточних платежів в іноземній валюті).
За оцінками Fitch, ліквідні активи Вірменії як частка від короткострокових пасивів (125% в 2017 році) залишаться нижче медіани для рейтингової категорії "B" (141%).
Прогноз "стабільний" відображає думку аналітиків агентства, що позитивні чинники і ризики для рейтингу в даний час збалансовані. У той же час до позитивних рейтингових дій може призвести скорочення відношення державного боргу до ВВП та/або стабільне поліпшення зовнішнього балансу.
Негативна рейтингова дія може бути обумовлено продовженням збільшення державного боргу до ВВП через відсутність реалізації заходів фіскальної консолідації та/або недосягнення цільових показників росту, а також помітним падінням валютних резервів.