Економіка України
Подобається

“А ми ж ціле життя пропрацювали!”: що робити, коли Пенсійний фонд не зарахував до страхового стажу період роботи

21/01/2017
“А ми ж ціле життя пропрацювали!”: що робити, коли Пенсійний фонд не зарахував до страхового стажу період роботи

Історії, коли працівникам не зараховують періоди роботи до страхового стажу, на жаль, трапляються нерідко. Пропонуємо ознайомитись із однією з них, яка, на щастя, має позитивне завершення і демонструє, що часом свої права необхідно доводити, головне – не опускати руки і заручитися підтримкою надійних помічників-адвокатів, передає Корупція Маркет

Упродовж п’яти років підприємство через неплатоспроможність не сплачувало страхові внески за свого працівника до Пенсійного фонду України. Як результат — у Пенсійному фонді не врахували цей період до страхового стажу пенсіонера.

Виправити ситуацію вдалося адвокатці, призначеній у Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вона довела, що згідно з українським законодавством несплата підприємством, установою, організацією внесків на соціальне страхування не позбавляє працівника виплати за цим страхуванням, зокрема пенсії.

Відтак суд зобов’язав Шепетівське об’єднане управління ПФУ в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії громадянину з врахуванням стажу його роботи на підприємстві, за який не відраховувалися страхові внески до ПФУ.

Громадянин З. звернувся до Шепетівського місцевого центру з надання БВПД із заявою про надання правової допомоги щодо визнання неправомірними дій Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Адвокат Тетяна Царик, яку призначили у місцевому центрі для представництва та захисту інтересів клієнта у суді підготувала адміністративний позов, в якому просила суд визнати неправомірними дії Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування до страхового стажу позивача періоду роботи на підприємстві та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням цього стажу з моменту отримання позивачем пенсії за віком, а саме з грудня 2014 року.

Під час судового розгляду було встановлено, що позивач дійсно працював на підприємстві у спірний період роботи, який не зарахований до страхового стажу, отримував відповідну заробітну плату, з якої роботодавцем відраховувалися страхові внески відповідно до вимог чинного законодавства. Проте, у зв’язку із неплатоспроможністю підприємства, на якому працював позивач, та визнання його банкрутом, внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду не надійшли.

Крім того, як відзначила адвокат, відповідно до ст. 254 Кодексу законів про працю несплата підприємством, установою, організацією внесків на соціальне страхування не позбавляє працівника виплати за цим страхуванням, зокрема пенсії.

Той факт, що відраховані із заробітної плати позивача страхові внески не потрапили до Пенсійного фонду України, не повинен впливати і відображатися на законних правах та інтересах позивача, зокрема порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, і є лише провиною роботодавця. Тобто обов’язок щодо сплати страхових внесків до управління Пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу.

З огляду на наведені адвокатом аргументи, на підставі ст. 254 КЗпП та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суд вирішив позов задовольнити та визнати протиправними дії Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування до страхового стажу громадянина З. періоду його роботи на підприємстві з 01.12.2005р. по 31.12.2010 р., а відтак зобов’язати Шепетівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії громадянину З. з грудня 2014 року з врахуванням стажу його роботи на підприємстві з 01.12.2005р. по 31.12.2010р.
Рішення суду в апеляційному порядку не оскаржувалось.
* * *
Якщо ви або ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру з надання БВПД або у бюро правової допомоги.

Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони та м.Хмельницький).
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.


                         



Коментарі