Махінації
Подобається

“Геть із квартири!”: приватні виконавці поки не можуть виселяти з житла

20/01/2017
“Геть із квартири!”: приватні виконавці поки не можуть виселяти з житла

Згідно з перехідними положеннями, до 2018 року їхні повноваження дещо обмежені. Але навіть до цих обов'язків в Харкові приватні судові виконавці приступлять не раніше ніж через два місяці, передає Корупція Маркет

Інститут приватних судових виконавців повинен був запрацювати вже з початку 2017 року. Однак у Харкові вони ще не приступили до роботи. 

— На сьогоднішній день Мін'юст приймає документи від бажаючих займатися цим родом діяльності для проходження навчання, — повідомив «Вечірнього Харкова» начальник Управління державної виконавчої служби ГТУЮ в Харківській області Ілля Лактин. — Конкретних термінів, коли приватні виконавці почнуть працювати з боржниками, поки назвати не можу. В інструкціях чітко виписані лише терміни навчання: місяць — курси і місяць — стажування. 

За його словами, згідно з перехідними положеннями, до 2018 року приватники не зможуть стягувати суму понад 6 млн грн. А також виселяти з житла, відбирати дитину, стягувати борги з держпідприємств. А ось співпрацювати з комунальниками по стягненню боргів з населення їм не забороняється. 

Харків'яни, особливо мали гіркий досвід спілкування з колекторами, ставляться до нововведення з побоюванням і навіть страхом.

— І даремно, — стверджує Ілля Лактин. — Давайте об'єктивно дивитися на речі. Якщо у людини немає боргів — йому боятися нічого. Якщо ж людина — боржник, щодо якого є рішення суду, то він зобов'язаний виконати його. Тим більше, що зараз є маса законних способів розстрочити борг, відстрочити, отримати зменшення. До того ж, на відміну від чорних колекторів, які нерідко вибивають борг шляхом погроз, нічних дзвінків і т. д., приватні судові виконавці будуть працювати виключно в законному полі. Ця діяльність лицензируема, вона контролюється Мін'юстом та іншими органами, в тому числі податкової. Тобто держава, навпаки, намагається упорядкувати дану систему. Ви чули, що в Україні є закон про колекторів? Правильно, не чули — тому що в нашій країні цей вид діяльності неврегульований. І це набагато небезпечніше, ніж створення інституту приватних виконавців. Якщо до вас прийшов приватний виконавець, ви можете поцікавитися: «А можна дізнатися номер ліцензії?». І той несе відповідальність за свої слова, дії, аж до позбавлення права займатися цією діяльністю.

Не варто побоюватися того, що чорні колектори перекваліфіковуються в приватних судових виконавців, запевняє фахівець.

— До кандидатів у приватні виконавці закон висуває навіть більш жорсткі вимоги, ніж до держвиконавця, — говорить Ілля Лактин. — Приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років і який здав кваліфікаційний іспит. Крім того, він повинен пройти навчання та стажування. До того ж якщо матеріальну та моральну шкоду, що заподіяна державним службовцям при здійсненні своїх повноважень, відшкодовується за рахунок держави, то перевізник несе відповідальність самостійно, яка повинна бути застрахована.

Скільки приватників буде працювати в Харкові — поки невідомо. 

— Імовірно, в Україні їх буде близько 2,5 тисячі — половина від державних, — говорить Ілля Лактин.