У жовтні минулого року Xiaomi представила футуристичний 6,4-дюймовий смартфон Mi Mix, екран якого поширюється практично на всю передню панель. Дисплей смартфона займає неймовірні 90% фронтальної сторони. Однак пристроєм захоплювалися рівно до тих пір, поки він не потрапив в руки користувачам. Тоді-то і розкрилися головні недоліки такого рішення: при всій його красі воно не поміщається в руку, а будь-яке падіння закінчується для смартфона летальним результатом, передає Корупція Маркет
Всі достоїнства безрамочного смартфона забуваються після десятого за хвилину випадкового дотику. У нинішньому вигляді гаджети без рамок непрактичні і незручні. Однак прогрес у смартфоностроении руху саме у цьому напрямі. Apple, судячи з усього, розглядають можливість відмови від рамок в майбутній iPhone 8. У виданні life назвали кілька причин, чому це може стати катастрофою.
1. Безрамочные екрани банально заважають користуватися смартфоном. Від цієї хвороби страждає навіть Xiaomi Mi5 — флагман з невеликими рамками по периметру дисплея. Справа в тому, що при елементарному скролінгу веб-сторінки підстава долоні (місце, з якого росте великий палець) неминуче зачіпає сенсорний екран. Випадкові натискання призводять до того, що контент масштабується, немов його збільшують двома пальцями. Щоб такого не відбувалося, смартфон потрібно тримати зовсім не так, як ми звикли, а набагато акуратніше — наприклад, за торці. Рівень комфорту при такому хваті коливається близько нуля.
2. Безрамочные гаджети не призначені для перегляду відео. Сьогоднішні пристрої ще можна зафіксувати в руці так, щоб обійтися без випадкових натискань і не закривати дисплей пальцями, але та ж Xiaomi планує випустити смартфон, де 99% передньої панелі займе екран. Щоб подивитися кіно на такому гаджеті, його потрібно буде класти на долоню й не ворушитися. Спробуйте провести такий експеримент зі своїм звичайним смартфоном: положення здасться неприродним, а рука швидко втомиться.
3. Смартфони з безрамковими екранами дуже крихкі. Падіння навіть з невеликої висоти легко може стати фатальним. Але найсумніше, що заміна безрамочной панелі обійдеться дорожче, ніж заміна звичайного екрану: доведеться платити за всю фронтальну частину. У Mi Mix, приміром, на ній розташовано ще і розмовний динамік, що значно ускладнює завдання.
4. Безрамочные апарати несумісні з популярними чохлами-бамперами, які відмінно захищають від падінь. Край такого чохла буде «заїжджати» на екран, провокуючи помилкові спрацьовування. Вирішити цю проблему неможливо — захищати дисплей доведеться або плівкою або склом.
Плюсів у такого елегантного (на перший погляд) форм-фактора набагато менше. Так, смартфони без рамок непогано виглядають на рекламних зображеннях. Більш того, лежачи на столі, коли їх ніхто не чіпає, вони теж виглядають цілком симпатично. Друга перевага — габарити: в теорії безрамковий девайс може отримати 5,5-дюймовий екран, але мати антропометричні дані сучасного п'ятидюймовий смартфона. Але на ділі гаджети без рамок непрактичні, незручні і в цілому неремонтопригодны.
Apple вже три роки слухає, наскільки великі рамки у iPhone 6, 6s і 7 (а також їх Plus-версій), так що реліз безрамочного iPhone 8 здається дуже ймовірним. Американської компанії належить з першого разу випустити смартфон, здатний зчитувати мимовільні натискання. І якщо з цим Apple цілком може впоратися, то проблема цін на ремонт встане на повний зріст. Навіть зараз офіційна заміна екрану в iPhone коштує шалених грошей: відповідно, через рік все буде ще сумніше.
Стів Джобс говорив, що люди самі не знають, чого хочуть, поки ти не покажеш їм це. З безрамковими смартфонами зворотна ситуація: люди точно знають, чого не хочуть. На жаль, замість того щоб знайти оптимальну ширину рамок, вендори зійшли з розуму і включили недоречний перфекціонізм. Результати будуть помітні вже скоро: майстернях з ремонту смартфонів можна тільки позаздрити.