Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції вкрили новим захисним саркофагом, передає Корупція маркет.
Арка має захищати навколишнє середовище від радіоактивного випромінювання.
Нову захисну конструкцію насунули на стару, яка була побудована у 1986 році над зруйнованим енергоблоком.
Будівництво нового конфайнменту розпочали у 2012 році. Арку називають найбільшою рухомою наземною конструкцією у світі – починаючи з 14 листопада і впродовж двох тижнів за допомогою спеціальної системи потужних гідравлічних домкратів споруду, заввишки 109 метрів, довжиною 165, шириною 250 метрів і загальною вагою понад 36 тисяч тонн перемістили на постійне місце над старим «саркофагом» – об’єктом «Укриття».
Будівництво конфайнменту здійснювали фахівці французького концерну Novarka та українські спеціалісти за кошти 28 держав-донорів. Споруда обійшлася приблизно в 1,5 мільярда євро. Проектний термін експлуатації об’єкта – 100 років.
26 квітня 1986 року за 100 кілометрів на північ від Києва сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Вона призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій.
Загалом понад 10 тисяч інженерів та будівельників взяли участь у створенні проекту «Укриття-2» над аварійним реактором Чорнобильської АЕС.
Про це заявив керівник проекту Novarka Ніколя Кай.
«Загалом одночасно працювало близько 1200 осіб, однак вони працювали по 2 тижні. Тому загалом у проекті взяло участь близько 10 тисяч осіб», — сказав він.
Робота над насуванням нового саркофагу розпочалася 12 листопада.