Парламент Греції ухвалив низку законів, які передбачають заходи жорсткої економії на вимогу міжнародних кредиторів країни.
Документи, ухвалені голосами 152 депутатів із 293 присутніх на засіданні парламенту, передбачають прискорення приватизації державних підприємств та запуск приватизаційного фонду, а також реформування ринку електроенергії й реструктуризацію проблемних кредитів, передає Корупція.Маркет
Як і більшість попередніх реформ, ухвалених в межах програми фінансової допомоги Греції міжнародними кредиторами, вони були проголосовані за екстреною процедурою. Під час засідання парламенту під його стінами більше 500 осіб проводили акцію протесту, вимагаючи не допустити "розпродажу" державних компаній.
Це голосування дає змогу Греції отримати черговий кредитний транш у розмірі 2,8 мільярда євро. 9 вересня міністри фінансів країн Єврозони заявили, що вимагають від Греції прогресу у проведенні реформ для подальшої виплати фінансової допомоги країні. Очільник німецького мінфіну Вольфґанґ Шойбле наголосив, що реформи у Греції мають бути втілені до кінця вересня.
Нагадаємо, у 2015 році була затверджена програма міжнародної фінансової допомоги для Греції на загальну суму 86 мільярдів євро. Наприкінці травня 2016 року міністри фінансів країн Єврозони ухвалили рішення про виділення Греції 10,3 млрд євро двома траншами.
Перший транш розміром у 7,5 млярд євро надійшов Афінам 21 червня 2016 року. Решта цієї суми – 2,8 мільярда євро – мала бути виділена тоді, коли Греція продовжить реформи.