Більшість людей заслужено називають картоплю другим хлібом. І, скажу я вам, це заслужено. От скажіть, хто з вас, не заготовлює на зиму пару-трійку мішків картоплі? Власне, твоя відповідь – це ще один доказ того, що цей продукт користується особливою популярністю на пострадянських просторах. – Коррупция.Маркет
На жаль, іноді цей продукт може бути не тільки шкідливим для здоров'я, але і смертельно небезпечним. Виявляється, не дарма рекомендується зберігати картоплю в темному місці. Оскільки картопля, яка лежала на світлі булбинки зеленіють, і в них накопичується сильна отрута – соланін. Особливо багато його в пророслому картоплі.
У великих дозах соланін руйнує еритроцити крові і згубно діє на центральну нервову систему.
Потрапляючи в організм людини, соланін може викликати зневоднення, лихоманку і судоми. Трапляються і летальні випадки …
За даними австрійських вчених, несприятливу дію соланін надає, коли його концентрація в картоплі перевищує 40 міліграмів-100 грамів.
Зауваж, що восени в 100 грамах щойно викопаної картоплі міститься не менше 10 міліграмів соланіну, навесні концентрація соланіну в картоплі тільки зростає.
У нас зазвичай картоплю продають в мотузкових сітках, де вона зовсім не захищена від впливу сонячних променів. У цивілізованих країнах картопля обов'язково упаковуюється в полотняні світлонепроникні мішки. Правда, вартість там картоплі відповідна.
Так що, якщо наступного разу побачиш в мішку позеленіли картоплинки, не пожалій їх викинути. Собі дорожче обійдеться …