Долар дорожчає на валютному ринку через відсутність траншу МВФ.
На його думку, фундаментальних причин для зростання курсу немає.
За його словами, співпрацю з Міжнародним валютним фондом можуть припинити.
"Ми не виконуємо бюджет на цей рік по доходах. Це означає, що треба чи видатки скорочувати, чи гроші друкувати. Це може зупинити співпрацю з МВФ", – переконаний Кушнірук.
На його думку, уряду вдасться домовитися з МВФ, і це заспокоїть ситуацію. Восени Україна експортуватиме аграрну продукцію. За рахунок цього бюджет отримає нові надходження.
"Якщо не буде військової дестабілізації, то цілком реально втримати курс в межах 24-25 гривень за долар", – говорить він.
З ним погоджується економіст Олексій Лупоносов.
"Нам були потрібні гроші навесні. Ми їх отримали від міжніродних організацій у вигляді різних кредитів. Наступний транш мали отримати місяць тому. МВФ грошей не дав. Міжнародні інституції теж відмовилися фінансувати. Мотивували тим, що не можемо вибрати всі заплановані суми. Врешті, кредит довіри до уряду, президента і парламенту стрімко падає", – каже він.
У подальшому долар продовжуватиме дорожчати, вважає економіст.
"Ще один фактор – сезонний. Треба купувати газ, готуватися до нового бізнес-року. В бюджеті закладено курс по 27 гривень за долар. Курс по 25 гривень ми мали штучно – орієнтувалися на запити МВФ. Тобто далі долар здорожчає щонайменше до 27 гривень. Таким він може стати вже в перших числах вересня. Якщо втратимо підтримку від західних країн і до вересня не отримаємо грошей, курс перейде за 30", – говорить економіст.