Махінації
Подобається

Експерт розповів, як відрізнити лист із банку від розсилки шахраїв

16/07/2016
Експерт розповів, як відрізнити лист із банку від розсилки шахраїв

Не можна завантажувати прикріплені файли чи натискати посилання в електронних листах, що повідомляють якусь неймовірну інформацію, що лякає. Такі листи не згадують імені отримувача і надходять з адрес, що не належать тим установам, які, начебто їх написали, розповів працівник служби підтримки "Zillya!Антивірус" Аркадій Кравченко.

"Це технологія соціальної інженерії: повідомити якусь шокуючу інформацію, щоб вимусити людину відкрити доданий до листа файл або перейти за посиланням. У таких файлах та сайтах містяться шкідливі програми або скрипти, які у кращому випадку наб'ють ваш комп'ютер спамом, або змусять його самого розповсюджувати спам. У гіршому – зашифрують вміст вашого компютера", – розповів експерт.

Аркадій Кравченко назвав додаткові ознаки шахрайських листів.

"Не може український банк писати листи з німецьких електронних адрес, які не співпадають з адресами банку, не знати імені боржника", – сказав експерт.

У побуті він порадив користуватися перевіреними світовими поштовими службами Gmail, Ноtmail. А на роботі – попросити системного адміністратора налаштувати спам-фільтри для подібних листів.

Нагадаємо, сьогодні кияни стали отримувати шахрайські листи про заборгованість по кредитах начебто від банків, у доданих файлах яких містилися віруси. Листи надходили з адрес німецьких та швейцарських телекомунікаційних компаній.

710926_1_w_590

710926_2_w_590