Махінації
Подобається

Нові шахрайства автомобільних страховиків

12/07/2016
Нові шахрайства автомобільних страховиків

Кількість ДТП на дорогах України і світу в цілому не зменшується, а лише зростає з року в рік. Виною тому – технічний прогрес і економічна ситуація, що дозволяє практично кожному бажаючому обзавестися власним транспортом. Але мова піде не про перспективи автомобільної сфери, а про подолання труднощів – вирішення питань з компаніями, що здійснюють автострахування.
 


В останні роки надходить велика кількість скарг від автовласників про те, що страхові компанії недовиконують свої обов'язки – відмовляють у страховій виплаті за неаргументованою причин, недоплачують кошти, ігнорують офіційні документи експертизи та інше.

За консультацією у разі неможливості врегулювати ситуацію зі страховиком можна сміливо в МТСБУ або до Українського Страхового Омбутсмену. Більше того, спостерігаючи швидку позитивну динаміку скарг та конфліктів зі страховими компаніями, ці дві організації самостійно виступили з акцією на користь споживача. Перша організація практично відразу ж відкрила на своєму офіційному сайті «Особистий кабінет», де водії, які постраждали від ДТП, можуть переглядати етапи розгляду справи, завантажувати необхідні для виплати документи та експертизи. Особистий «Кабінет потерпілого» має високий рівень безпеки та ідентифікується за допомогою унікального коду, завдяки чому клієнт страховика може безпечно погоджувати питання про виплати, запитувати регламентні дані та інше.

Друга організація в рамках своєї акції провела навчальний семінар, на якому сповістила своїх клієнтів про те, як можна самостійно убезпечити себе від недобросовісних страхувальників.

У число головних і часто зустрічаються проблем увійшли наступні:
1. Страхова компанія не приймає заяву про необхідність виплати без постанови суду, не інформує клієнта про необхідність складання заяви.
Рішення: у разі ДТП вимагайте у представників і співробітників СК зразок складання заяви на виплату, оскільки в разі відсутності такої заяви ви не тільки приховуєте факт ДТП, але і відмовляєтеся від виплати.

2. Представники страхової компанії заявляють, що пошкодження авто відбулися не в тих обставин, що вказані в заяві, і надають власне проведену трасологическую експертизу. Як результат – недостатня виплата або її повна відсутність.
Рішення: у разі ДТП слід в обов'язковому порядку викликати Поліцію і зажадати складання експертизи. Оскільки в таких випадках зазвичай присутні відразу кілька сторін, оскаржити документ в односторонньому порядку вже не вдасться. Якщо ж страхова компанія недоплачує вам гроші, вимагайте від неї письмовій аргументації виплаченої суми. З наданої папером вирушайте в Нацкомфінпослуг або в суд.

3. Страхова компанія перекладає на виплату винуватця ДТП, який був у стані алкогольного сп'яніння.
Рішення: в такій ситуації розплатитися за завдані збитки дійсно повинен винуватець. Але за умовами договору зі страхувальником, клієнт повинен у першу чергу отримати виплату від страхової, яка вже пізніше стягне її з винної особи. У сформованій ситуації вимагайте письмової аргументації наданої суми виплати, яку можна буде оскаржити в суді або Нацкомфінпослуг.